E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ’de Çok Sesli Koro ve Orkestra Konseri

27.04.2017

Üniversitemizde Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından Çok Sesli Koro ve Orkestra Konseri gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konsere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Ordu Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Mehmet Erhan Türker, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Latif Kelebekli, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Koro şefliğini Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Köksal Apaydınlı’nın, orkestra şefliğini ise Öğr. Gör. Adem Kılıç’ın yaptığı konserde Tomaso Albinoni’den G Minor Adagio, Vivaldi’den A Minor Concerto Allegro, Mozart’tan String Quartets No.13, Anthony Hopkins and the Waltz Goes on, Notre Dame de Paris Belle, Makedon türküsü Güldaniyem, Ben Seni Bulmuş iken, Bahar Türküsü, Singing in the Rain, Suda Balık Oynuyor, Six Canonic Sonatas No.1, Naz Barı, Hicran Derdi gibi birçok eser seslendirildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, “ Sizleri iki-üç senedir dinleme fırsatı buluyorum. Bizler Ordu Üniversitesi olarak sizleri unutmayacağız, gösterdiğiniz kadirşinaslıktan dolayı sizleri kutluyorum. Ayrıca burada bulunan ailelere seslenmek istiyorum. Böyle güzel gençler yetiştirdiğiniz için gurur duyabilirsiniz. İtalya’ya gittiniz bayrağımızı, Ordu Üniversitesi flamasını gururla temsil ettiniz, sizlerle gurur duyuyoruz. İnşallah bu bayrağı teslim edeceğiniz öğrencilerimiz bu bayrağı daha iyi yerlere taşıyacaktır.” şeklinde konuştu.

Ordu Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, “Bugün bir kısmı mezun olacak bir kısmının da bu Üniversitede meslek hayatına devam edeceği genç arkadaşlarımızın çok güzel performanslarına tanık olmaktan onur duyuyoruz. Bu konsere geldiğim için çok mutluyum harika bir program izledim. Onları yetiştiren anne babaları, hocalarımızı ve sevgili öğrencilerimizi gönülden kutluyorum.” dedi.

Program, konseri gerçekleştiren öğretim elemanlarına teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı