E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Turizm Heyetinden Rektör Yarılgaç’a Ziyaret

 

24.04.2017

Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Batı Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Temel Uzlu, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu İkinci Başkanı Hüseyin Şimşek Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Üniversite ve TÜRSAB olarak bölge turizminin geliştirilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. TÜRSAB Batı Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Temel Uzlu, “ Yine bir turizm haftasını kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Komşu ülkelerle özellikle Rusya ile yaşanan olumsuz siyasi gelişmeler nedeniyle geçen yıllara oranla daha durgun bir sezon geçirdik ancak umutluyuz, bu sezon daha güzel gelişmeler olacak, ilişkiler düzeldi. Bilhassa Orta Karadeniz Bölgesi’ne yönelik Körfez ülkelerinden büyük beklentilerimiz var. Ordu Valiliğimizin de bu konuda çok büyük destekleri var. İki buçuk yıldır Ordu Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile beraber Körfez ülkelerine yaptığımız tanıtımın hem Ordu’ya hem Orta Karadeniz’e büyük katkıları oldu. Oradan getirilen seyahat acentelerinin, turizmle ilgili basın danışmanlarının çok büyük katkıları oldu, devamı da gelecek. Biz bütün bunları yaparken bu bilinci toplumun bütün fertlerine yayabilmeyi de istiyoruz. Yani turizmin ekonominin bir girdisi olduğunu, ekonomideki 52 tane sektörü direkt ilgilendirdiğini, turizmi harekete geçirebilirsek şehirlerimizin ekonomik potansiyellerinin büyük ölçüde artacağını toplumun her kesimine anlatmalıyız. Bunun için de Milli Eğitim Bakanlığı Turizm Bakanlığı ile ortaklaşa ilkokuldan itibaren çocuklarımıza turizm bilinci eğitimini vermemiz gerekiyor.” dedi.

Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “Ordu ile ilgili yaptığımız her çalışmada Sayın Rektörümüzün desteklerini daima görmekteyiz. Biz Ordu Üniversitesini aynı zamanda turizm açısından şehrimizi tanıtması bakımından bir potansiyel olarak görüyoruz. Üniversiteye özellikle dışardan gelen öğrencilerimizin şehrimizden bir turizm elçisi olarak ayrılmasını istiyoruz. Dolayısıyla bunu en iyi organize eden kişi Sayın Rektör’ümüzdür. Hiçbir toplantısını turizmden bahsetmeden şehrimizin tanıtımını yapmadan kapatmıyor. Bu zamana kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Ülkemiz özellikle Karadeniz Bölgesi, turizm zenginlikleri bakımından dünyanın hatırı sayılır güzelliklerine sahiptir. Yapılan çalışmalar ve yatırımlar, ilimizin ülke turizmi içindeki payını ve önemini giderek artırmakta, Karadeniz Bölgesi sahip olduğu kültürel ve doğal zenginlikleri ile her yıl daha fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Bu çerçevede, dünyada ve ülkemizde en hızlı gelişen sektörlerden biri olan turizm konusunda toplumun turizm bilincini geliştirmek, iç ve dış turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak kamu kuruluşları ve özel kuruluşların yararına olacaktır.” dedi.

ODÜ Basın

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı