E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Necip milletimiz; ulusal egemenliğini ilan ettiği, iradesinin ve özgürlüğünün temsil edildiği TBMM’nin açıldığı günü umudunun ve inancının göstergesi olarak yarının büyükleri olan çocuklarına bayram olarak hediye etmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada hiçbir ülkede bulunmayan iki farklı unsuru bir araya getiren milli bir bayramdır. 23 Nisan; Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği aynı zamanda "yarının büyükleri, geleceğin garantisi" olan çocuklara armağan edilen bir şenlik günüdür.

Bir milletin geleceğine olan güveni ve umudu, onların çocuklarına olan güveni ve umudu ile eşdeğerdir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza, köklü ve kadim geleneğimizin her türlü maddi ve manevi değerini doğru şekilde anlatarak aşılamak bizlerin en büyük görevidir.

Büyük Millet Meclisini kurarak milletin diriliş destanı olan Milli Mücadele’yi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bu önemli gün vesilesi ile bir kez daha minnetle yâd ediyor, bütün dünya çocuklarının “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı