E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ordu Üniversitesi, Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunlarına Ev sahipliği Yaptı

31.03.2017

Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Olimpiyat oyunları öncesi Özel Olimpiyatlar Türkiye Direktörü Didem Ünsür ve Temsilciler Atıl Berk, Kerem İlgün, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercüment Erdoğan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı makamında ziyaret etti.

Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin, yakın çevrelerinin dar sınırlarından çıkarılıp hayatın içine çekilmesi, diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya gelmelerinin sağlanması gerektiğinin vurgulandığı konuşmada Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Bizler her bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğunu bilerek sürdürdüğümüz yaşamımızda özel bireylerin her alanda daima yanındayız. Bu amaçla özel eğitim gereksinimleri olan bireyleri sosyal hayata katmayı hedefleyerek geçen yıl yani 10. kuruluş yılımızda Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nı 186 özel partner ve sporcu, 100 eğitmen ve idareci ile 150 gönüllünün katılımı ile Üniversitemizde gerçekleştirmiştik. Bu sene de özel çocuklarımızı, eğitmenlerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini Üniversitemizde ikinci kez ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemiz özel bireylerin toplumla kaynaşmasını önemli bir hassasiyet olarak görüp bu doğrultuda çalışmalar yapmaktadır. Yaptığımız çalışmalar arasında 2017 yılı içerisinde tamamlanacak olan Merkezi Kütüphane binası içerisinde görme, işitme ve konuşma engelli öğrencilerimiz için özel alanlar bulunmaktadır. Buna benzer çalışmalarla özel bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmaya aday bir üniversite olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

           

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu’nda açılış seramonisi ile başlayan bölge olimpiyatları oyunları Ordu, Samsun, Sinop ve Giresun illerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Oyunlarda, atletizm, masa tenisi ve karma basketbol branşlarında yaklaşık 100 özel 20 partner sporcu mücadele etti.  Karşılaşmalar sonrasında madalya töreni gerçekleştirilerek katılan her özel oyuncuya madalya verildi.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı