E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ’lü Öğrencilerden Ömer Halis Demir’in Kabrine Ziyaret

30.03.2017

Üniversitemizden 35 öğrenci 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci generali alnından vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret etti.

1974 yılında Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde yedi çocuklu bir aileden gelen,  çocukluğunu Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde geçiren,  15 Temmuz darbe kalkışmasının önlenmesinde önemli isimlerden biri olan kahraman Şehit Ömer Halisdemir, 1999 yılında piyade astsubay olarak Türk Silahı Kuvvetlerine katıldı ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görev yaptı.

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milletinin bekasına yönelik yapılan hain kalkışmayı önlemek için canını çekinmeden feda eden Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan darbeci general Semih Terzi'yi, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'dan aldığı "vur emri” üzerine alnından vurarak öldürdü.

Darbeci Semih Terzi’nin yanında bulunan cuntacı askerler tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir, büyük bir kahramanlık örneği göstererek 15 Temmuz darbe kalkışmasının seyrini değiştirdi ve demokrasinin temsili haline geldi.

Üniversitemiz öğrencileri, 15 Temmuz gecesi cuntacı askerlere karşı kahramanlık örneği sergileyen Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in Niğde’nin Bor ilçesinde bulunan kabrini ziyaret ederek 15 Temmuz kahramanı Ömer Halis Demir’i unutmayacaklarını unutturmayacaklarını dile getirdi.

 

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı