E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Hocalı Katliamı Unutulmadı

27.02.2017

Üniversitemiz Türkeli Tarih Kulübü tarafından "Hocalı Katliamı Anma Programı" düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Fen Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Derya Bostancı, Türkeli Tarih Kulübü akademik danışmanı Doç. Dr. Sadullah Gülten, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Azeri Milli Marşı ile başlayan programda 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nde bulunan Hocalı kasabasında, toplu şekilde katledilen Azeri soydaşlarımız anıldı. 24 yıl önce Hocalı kasabasında meydana gelen katliam ve yaşanan acılar hakkında dinleyicilere bilgiler verilerek Ermeni kuvvetlerince gerçekleştirilen olayda birçok sivil insanın öldürüldüğünden bahsedildi. Katliamın üzerinden yıllar geçmesine rağmen bu elim olayın hafızalara kazındığı ve yaşananların unutturulmayacağı ifade edildi. Ayrıca Azerbaycan ve Türkiye’nin dostluklarının çok büyük olduğunu ve her zaman birbirini seven ve sahiplenen milletler olacaklarından söz edildi.

Hocalı Katliamı'nı anlatan sinevizyon gösterisi ile devam eden program, kulüp öğrencilerinin günün önemine dair okudukları şiirlerle sona erdi.

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı