E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ’de Bozkırın Sesleri Konseri

08.12.2016

Üniversitemizde Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Kırıkkale İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen Ustalar Topluluğu “Bozkırın Sesleri” konseri gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konsere Ordu Vali Vekili Mehmet Erhan Türker, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Latif Kelebekli, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Derya Bostancı, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğr. Gör. Timur Eşigül tarafından düzenlenen “Bozkırın Sesleri” adlı konserde kemanda Çetin İçten, zurnada Tacettin Köksal, bağlamada Selahattin Ertürk, ritimde Barış içten, zurna-kaşıkta ise Zeynel Göçmen yer aldı. Kırşehir yöresine ait türkülerin yer aldığı konserde Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Çekiç Ali gibi sanatçıların eserleri seslendirildi. Ayrıca Konya yöresine ait kaşık oyunu da oynandı.

Konser sonunda Çetin İçten’e teşekkür belgesini veren Vali Vekili Mehmet Erhan Türker, böyle bir konserin düzenlenmesine vesile olduğu için Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanlığına teşekkür etti. Tacettin Köksal’a teşekkür belgesini veren Rektör yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, “Ordu Üniversitesinde bu güzel geceyi yaşatan siz “Ustalar Topluluğuna” çok teşekkür ediyoruz. Sazınızla, sözünüzle, oyununuzla bizlerin gönlünü fethettiniz. Bu güzel konserin bizlerle buluşmasını sağlayan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanımıza ve öğretim üyelerimize teşekkür ediyoruz. ”dedi.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Latif Kelebekli’nin Zeynel Göçmen’e, Güzel Sanatla Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Derya Bostancı’nın Selahattin Ertürk’e, MSSF Müzik Bölüm Başkanı Prof. Sabri Yener’in Levent İçten’e teşekkür belgelerini vermelerinin ardından konser sona erdi.

     

    

                                                        

 ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı