E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Yarılgaç Güzel Sanatlar ve Sağlık Bilimleri Fakültelerini Ziyaret Etti

25.11.2016

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, belirli aralıklarla gerçekleştirdiği birim ziyaretleri kapsamında Güzel Sanatlar ve Sağlık Bilimleri Fakültelerini ziyaret etti.

İlk olarak Güzel Sanatlar Fakültesini ziyaret eden Rektör Yarılgaç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Derya Bostancı’dan Fakültedeki gelişmeler hakkında bilgi aldıktan sonra Fakülte Dekanı ve öğretim üyeleri ile birlikte atölye çalışmalarını inceledi. Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd.  Doç. Dr. Adem Yücel ve Heykel Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nihat Sezer Sabahat’tan da bölümlerin çalışmaları ile ilgili bilgi alan Rektör Yarılgaç, atölyelerde öğrenci çalışmalarına eşlik etti.

            

Rektör Yarılgaç “Güzel Sanatlar Fakültesi çok yeni kurulmuş olmasına rağmen 4 bölümle faaliyetlerini sürdürmektedir. Öğrencilerimiz atölyelerde bir sanatçı gözüyle çok güzel eserler oluşturuyorlar. Bilgi, beceri ve bireysel yaratıcılığın ön plana çıkartılarak desteklendiği, çağdaş bir anlayış temelinde yürütülen bu emek dolu çalışmalar, öğrencilere okul sonrası meslek yaşamı için gerekli donanımları kazandıracaktır.”dedi.

Ardından Sağlık Bilimleri Fakültesini ziyaret eden Rektör Yarılgaç, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hasan Sevgili tarafından, yapılan faaliyetlere ilişkin bilgilendirildi. Rektör Yarılgaç,  “Sağlık Bilimleri Fakültemizin çalışmalarını çok önemsiyoruz. Üniversitemiz bünyesinde bir de Tıp Fakültesi mevcut. Bu iki Fakültenin akademik çalışmaları şehrimizi sağlık alanında ileriye taşıyacaktır. Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesini de şehrimize kazandırıyoruz. Dolayısıyla bu iki fakültemizin yapacağı çalışmalar hastanemiz vasıtasıyla şehrimize, bölgemize sağlık turizmi ve sağlık sektörü açısından katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

 

 ODÜ Basın

   

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı