E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

                                              

Hayatını milletine adamış, ömrü boyunca meşakkatli yollarda yürümekten çekinmemiş, kurtuluş mücadelemizin başlatıcısı ve uygulayıcısı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin aziz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. yıl dönümünde saygı ve minnetle bir kez daha anıyoruz.

“Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.” sözüyle milletin ve devletin şahıslardan daha üstün olduğunu ortaya koyan Gazi, bu milletin kalbinde daima var olacaktır. Mustafa Kemal’in varlığının en açık kanıtı, sonsuza dek yaşayacak olan yüce devletimizdir.  

Necip milletimizin bağımsızlığını yeniden elde etmesine, halkın esaretten kurtarılmasına ve çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmasına öncülük eden “büyük komutan ve devlet adamı” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü asla unutmayacağız.

Bu vesile ile devletimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızın asil kahramanlarını ve milleti için şehit düşen bütün neferlerimizi şükranla anıyor; ruhları şâd olmasını temenni ediyorum.

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı