E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ’de Psikolojik Danışmanlık Merkezi Kuruluyor

02.11.2016 

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç belirli aralıklarla gerçekleştirdiği birim ziyaretleri kapsamında Eğitim Fakültesini ziyaret etti.

Rektör Yarılgaç, Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kenan Demirel’e tebrik ziyaretinde bulunarak Eğitim Fakültesindeki gelişmeler ve Üniversitemizde kurulacak olan Psikolojik Danışmanlık Merkezi hakkında bilgi aldı. Yapılan görüşmelerde Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’na bağlı olarak kurulması planlanan Psikolojik Danışma Merkezi ile üniversite öğrenci ve personelinin rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti alabileceği, bu durumun öğrenci ve personelin akademik, kişisel, sosyal ve mesleki gelişimine katkı sağlayacağı belirtildi. Ordu Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezinde Üniversitenin psikolog ve psikolojik danışmanlarının çalışacağı, öğrencilere olduğu gibi tüm halka da koruyucu ruh sağlığı, rehberlik ve psikolojik danışma hizmeti vereceği bildirildi. Psikolojik Danışma Merkezinin aynı zamanda Tıp Fakültesinin Psikiyatri Ana Bilim Dalı ile işbirliği yapacağı,  kurum içi ve dışı yaygın kullanımı için öğrenci ve personele merkezin tanıtılacağı, merkezin sertifika programları, seminer ve konferans faaliyetleri ile de tanıtımının yapılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Rektör Yarılgaç, “Ordu Üniversitesi yeni açılan birimleriyle öğrenci merkezli, bulunduğu bölgenin gelişimine katkı sunmayı amaçlayan çağdaş bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir. Psikolojik Danışma Merkezi hizmete başladığında üniversite öğrencilerine, personeline ve halkımıza psikolojik danışma hizmeti sağlayacaktır” dedi.

ODÜ Basın

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı