E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ziraat Fakültesinin Yeni Binası Hizmete Açılıyor

Ziraat Fakültesi 2016-2017 eğitim öğretim yılına hazır hale getirildi. Binada incelemelerde bulunan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ikinci dönem itibariyle yeni binaya geçileceğini ifade etti.

Yapımına Mart 2014’te başlanan Ziraat Fakültesinin yeni binasında bu eğitim öğretim döneminin ikinci yarısından itibaren hizmet verilmeye başlanacak. 4 bin 900 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen modern binası, mimari yapısı ve çevre düzenlemesiyle dizayn edilmiş Ziraat Fakültesi binası, toplamda 12 bin metrekarelik bir kapalı alanıyla güncel teknolojiye uygun 24 adet derslik, 24 adet modern donanımlı uygulama ve araştırma laboratuvarı, 2 stüdyo, 2 atölye, 90 metrekarelik alanda 63 kişilik seminer salonu, 104 akademisyen ve idari personel odası bulunmaktadır. Ayrıca bina da 400 metrekarelik kütüphane, 200 metrekare 204 kişilik bir konferans salonu, 330 metrekare kantin ve 70 araçlık açık otopark yer alıyor.

Yaptığı incelemeler sonunda Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Fakültemiz bütün laboratuvarları, konferans salonu, sosyal donatılarıyla çok kullanışlı bir bina haline geldi. Biz burada sadece Ziraat Fakültesi ile ilgili değil diğer birimlerin de kullanabileceği şekilde bir kompleks hazırladık. Yapı İşleri Daire Başkanlığımızı ve çalışanlarımızı tebrik ediyor, yapımı üstlenen firmaya da teşekkür ediyorum. Ziraat Fakültesinin yeni binası aynı Müzik ve Sahne Sanatları binası gibi Üniversitemizin çağdaş dizayna sahip prestijli ve örnek bir binası oldu. İkinci dönem başında yeni binamıza geçmeyi düşünüyoruz. Yeni fakülte binamızın hem Ordu’ya hem de Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı