E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ordu Üniversitesi Engelli Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

16.10.2016

Ordu Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi, gerçekleştirdiği toplantı ile engelli öğrencilerinin istek ve önerilerini değerlendirdi.

Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Ali Çakmak, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı İbrahim Çalış, Yapı İşleri Daire Başkanı Recep Arslan, akademisyenler ve engelli öğrenciler katıldı.

Teknik Bilimler MYO, Fatsa MYO, Ulubey MYO, Ünye MYO, Sosyal Bilimler MYO, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Ziraat Fakültesinde bulunan bedensel, işitme, görme, kronik ve zihinsel engeli olan 39 öğrenci Ordu Üniversitesinde eğitim hayatına devam ediyor. Yaşadıkları ve yaşayabilecekleri problemlerini bildirmeleri açısından 2015-2016 yılı eğitim döneminde de toplantılar düzenleyen Engelli Öğrenci Birimi, yeni dönemde talepler doğrultusunda yapılan düzenlemelerle ilgili engelli öğrencilerin istek ve önerilerini değerlendirdi. Geçen dönemde yapılan düzenlemeler sonrasında sosyal ve eğitim hayatlarının daha da kolaylaştığını ifade eden engelli öğrenciler, kendileriyle ilgilenen herkese teşekkür etti.

Toplantıda, inşaatı 2017’nin ilk yarısında bitecek olan Merkezi Kütüphane Binası içerisinde de görme, işitme ve konuşma engelli öğrenciler için özel odaların olacağı belirtildi. Engelli öğrencilerin talepleri üzerine eğitim hayatlarını kolaylaştıracak projeler ve ortak çalışmalar ile teknik araç ve gereçler için yeni bir çalışma başlatılacağının altı çizildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, “Her öğrenci bizim için ayrı ayrı değere sahiptir. Üniversitemizde 39 engelli öğrencimiz var. Biz onlar için engelsiz bir eğitim hayatı sunmaya çalışıyoruz. Üniversite yönetimimizin ve dekanlıklarımızın bu konuyla ilgili çalışmaları devam etmektedir. Bu toplantı sayesinde öğrencilerimizle sohbet etme, onların isteklerini dinleme fırsatımız oldu. Daha önce yapılan çalışmalardan olumlu sonuçlar almak bizim için sevindirici bir durum. Tüm öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim ve sosyal ihtiyaçlarının çözümüne yönelik her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı