E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ordu Üniversitesi ile Akkuş Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

07.10.2016

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Akkuş’ta yapılan ve Akkuş Meslek Yüksekokuluna hibe edilen sosyal tesisin Üniversiteye devredilmesi ile ilgili protokolün imzalanması için ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’a ziyarette bulundu.

Akkuş’ta Ordu Üniversitesinin envanterinde bulunan arsa üzerine inşa edilen Sosyal Tesisin yapımını Akkuş Belediyesi üstlendi. Ahşap Karkas ve 310 metrekare büyüklüğünde tasarlanan sosyal tesis, tüm projeleri yapılarak Üniversiteye bedelsiz hibe edildi. Tesisin projeleri en son kanun, yönetmelik ve standartlara uygun olarak yapıldı. Yapı denetimi dahil tüm masrafları karşılayan Akkuş Belediyesi, tesis inşaatının her aşamada titizlikle çalıştı.

Akkuş’a yeni bir tesis kazandırmanın heyecanını yaşayan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “ İlçemizde bizim dönemimizde açılan Meslek Yüksekokulumuzla alakalı Rektörlüğümüz ile birlikte okulumuzla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Daha önceden Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Tarık Yarılgaç hocamızla öğrencilerimiz için yapabileceklerimizi ve öğrencilerimizin eksikliklerini konuşmuştuk. Biz de bu eksikliklerden birisi olan, öğrencilerimizin sosyal anlamda zaman geçirebileceği, bir aile ortamı oluşturmak için yaklaşık 310 metrekarelik bir sosyal tesis yaparak; bugün imzalamış olduğumuz protokol ile Üniversitemize devretmiş olduk. Bizim için Yüksekokulumuzun ilçede yaşatılması önemli ve bu anlamda da çalışmalar yapmaya elimizden geldiğince devam edeceğiz.” dedi.

Öğrenciler için yapılan bu güzel projeden memnuniyetini dile getiren Rektör Yarılgaç, “Ordu Üniversitesi birçok ilçede Fakülteleri, Meslek Yüksekokulları, farklı kurumları içinde barındıran bir eğitim öğretim ve araştırma kurumu. Akkuş’taki Meslek Yüksekokulumuz bunlardan bir tanesi. Meslek yüksekokulumuzun tüm programları yüzde yüzlük doluluk oranına sahip ve oldukça faal durumdadır. Üniversite olarak Belediyelerimiz, Kaymakamlıklarımız, Büyükşehir Belediyemiz ve Valiliğimiz ile belirli protokoller ve anlaşmalar yaparak oradaki öğrencilerimizin gelişimini, eğitim öğretimi daha iyi sağlamaları için gayret ediyoruz. Bu çerçevede Akkuş Belediye Başkanlığımızın da desteği ile Akkuş’ta sosyal bir donatı oluşturma çabası içerisindeyiz. Öğrencilerimizin özellikle kış aylarında sosyal faaliyetlerden yoksun kalmamalarını, birbirleriyle olan arkadaşlık ilişkilerini daha da pekiştirmelerini istiyoruz. Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’ye yapılan bu güzel proje için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

ODÜ Basın

  

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı