E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Sosyal Bilimler Enstitüsü Yeni Akademik Yıla Hazır

19.09.2016

Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2016-2017 akademik yılına 3 yeni programla girmeye hazırlanıyor.

2006 yılında Ordu Üniversitesine bağlı olarak kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü, kuruluşundan bu yana hızlı bir şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Mevcut dokuz lisansüstü programına (1 Doktora, 8 Yüksek Lisans) 2016-2017 akademik yılında üç yeni programı daha ekleyerek giriyor.

 

Enstitüde halen Tarih Doktora Programı ile Sınıf Öğretmenliği Eğitimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Müzik, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat ve Sinema-Televizyon Yüksek Lisans Programlarında 400 öğrenci lisansüstü eğitimine devam etmekte. Yeni akademik yılda ise Grafik, Türkçe Eğitimi ve Sinema-Televizyon (Tezsiz) programlarına ilk defa öğrenci kabul edilmeye başlandı. Yeni açılan programlarla birlikte Enstitünün toplam öğrenci sayısı 502’ye yükseldi.

2016 yılında 31 mezun verildiğini söyleyen Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökhan Özsoy bu sayıyla birlikte toplam mezun sayısının 123’ e ulaştığını belirtti. Özsoy, “Güncelleme çalışmaları devam eden Enstitü web sayfasından önümüzdeki günlerde, Sosyal Bilimler Enstitüsünde günümüze kadar yapılan tüm tez başlıklarına ulaşılabilecek. Enstitümüz 2016 yaz döneminde yeni binasına taşındı. Yeni binamızda hem tez savunma sınavlarını ve seminerleri yapabilecek alt yapıya kavuştuk hem de öğrencilerimize daha sağlıklı hizmet verebilecek duruma geldik. Bu bakımdan bize bu imkânları sağlayan Üniversitemiz yönetimine personelimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz.” dedi.

Öte yandan Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yayın hayatına devam eden ve 2016 yılından itibaren sadece elektronik ortamda yayın yapmaya başlayan Sosyal Bilimler Araştırmaları Dergisi, yılda üç sayı ile sosyal bilimler alanlarında yapılan araştırma makalelerini kabul etmekte. Enstitü dergisinin tanınmış ulusal ve uluslararası indekslerde taranabilmesi için çalışmalar devam ediyor. 

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı