E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın Kurban Bayramı Mesajı

Kurban, malî ve sosyal nitelikleri bir arada bulunduran bir ibadet halidir. Sınırlı imkânlarla hayata tutunan kardeşlerimize bu bayram vesile ile bir kez daha yardım elimizi uzatma fırsatını yakalamış oluyoruz. Ayrıca kalplerimizin bir bütün olarak çarpmasını sağlayan bu güzide günlerin birleştirici yönünün önemini genç nesillerimize hatırlatmayı bir görev bilerek içinde bulunduğumuz zamanları yaşamamız gerektiğini unutmamalıyız.

Milletimizin ve bütün İslam âleminin mutluluğunun katlandığı bu mübarek günlerde, yeni bir bayrama ulaşmanın hazzını hep beraber tadıyoruz. Bizler yüzlerce yıl biteviye devam eden bu ibadetimizin toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmayı canlı tuttuğunun şahitleriyiz.

Kurban Bayramı vesilesi ile “dayanışma ve güven” olgusunun önemini hatırlamak ve hatırlatmak dikkati çeken kıymetli bir husustur. 15 Temmuz gecesi ülkemizde meydana gelen vahim hadiseler, bizlere dayanışma kültürüyle hareket ettiğimiz takdirde nelerin üstesinden kolaylıkla geleceğimizi açıkça göstermiştir. Birbirimize olan güvenin sarsılmasına müsaade etmeden dayanışma içerisinde her zorluğun üstesinden gelebileceğimizi bu kutsal günlerin önemine binaen bir kez daha vurgulamak isterim.

Bütün İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, her günümüzün bayram tadında olmasını dilerim. 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı