E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Fen Bilimleri Enstitüsü Yoğun Tempoyla Çalışıyor

02.09.2016

Ordu Üniversitesine bağlı Fen Bilimleri Enstitüsü Üniversitemizin kuruluşundan bu yana birçok tez ve araştırma projesiyle bilim dünyasına katkı sağlamaya devam ediyor.

ODÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Kürşat Korkmaz,” Enstitü olarak evrensel bilim ve teknolojiye katkı sağlayacak yetkin, bilgili, yaratıcı düşünceye sahip bilim insanları ve uzmanlar yetiştirmek gayesiyle hareket ediyoruz. Bu amaç doğrultusunda bu güne kadar 291 öğrencimizi yüksek lisans, 4 öğrencimizi de doktor programlarımızdan mezun ettik.” dedi.

Konuşmasına Enstitü ile bilgiler vererek devam eden Doç. Dr. Korkmaz,”2016 yılında yeni binamıza taşındık, burada 20 kişilik toplantı salonumuzla seminer ve tez savunma sınavları yapabilecek alt yapıya sahibiz. Bizler etkin ve kesintisiz hizmet sunabilmek adına yaygın ağ sayfamızı sürekli güncel ve dinamik tutarak kamuoyuna bilgi akışını sağlamaktayız. Kurum bünyesinde çalışmalarına devam eden öğrencilerimiz; TÜBİTAK, DTP gibi kuruluşlarca ve Ordu Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyonunca desteklenen projelerde görev alabildikleri gibi tez projeleri kapsamında desteklenen projelerle de tez çalışmalarını yürütebilmektedirler.” şeklinde konuştu.

  

Korkmaz,” Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde biyoloji, kimya ve matematik dallarında yüksek lisans ve doktora; Ziraat Fakültesi bünyesinde Bahçe Bitkileri, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Gıda Mühendisliğinde yüksek lisans ve doktora; Bitki Koruma, Zootekni, Peyzaj Mimarlığında yüksek lisans; Deniz Bilimleri Fakültesi bünyesinde Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği yüksek lisans ve doktora; Eğitim Fakültesi bünyesinde İlköğretim Anabilim Dalı Fen Bilgisi Eğitiminde yüksek lisan ve doktora,  Fen Bilgisi Eğitimi II. öğretimde yüksek lisans ve Disiplinler Arası Yenilenebilir Enerji alanında yüksek lisans programlarımız mevcuttur.” dedi. Ayrıca, 13 anabilim dalında 110 öğretim üyesi gözetiminde bugüne kadar 850 lisansüstü öğrencisiyle eğitim öğretim faaliyetlerinin devam ettirildiğini söyleyen Korkmaz, enstitü tarafından yayınlanan Bilim ve Teknoloji Dergisi’nde değerli araştırmaların yapıldığını da sözlerine ekledi.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı