E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Akkuş Meslek Yüksekokulu Onarım Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

19.08.2016

Ordu Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığınca 03.06.2016 tarihinde sözleşmesi imzalanan ve 08.06.2016 tarihinde yer teslimi yapılan Akkuş Meslek Yüksekokulu 2016 Yılı Büyük Onarım İşi’ne ait çalışmalar kapsamında okul ve yurt binaları yenileniyor.

Sözleşme kapsamında dış mahalde okul binaları ve yurt binasının cephe mantolamaları ve dış cephe boyası, okulun ana yola bakan binasının çatı örtüsünün değişimi ve çatı ısı yalıtımı bulunuyor. İç mahalde ise depo olarak kullanılan yerin laboratuvara dönüştürülmesi için çalışmalar devam ediyor. Bununla birlikte laboratuvarda gerekli mekanik ve elektrik tesisatı ve teçhizatları, 2 adet benç, tezgah altı dolapları, döşemede antislip (kaymaz) seramik kaplama ve duvar cephelerinde antibakteriyel boya yapılacak.

  

Akkuş Meslek Yüksekokulundaki çalışmaları yerinde inceleyen Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “ Akkuş Meslek Yüksekokuluna YÖK tarafından bu yıl 123 kontenjan verildi, okulumuza 113 öğrenci yerleştirildi. Yüksekokulumuzun doluluk oranı yüzde 92’dir. Bu veriler daha önce de ifade ettiğim gibi artarak değişecek çünkü eylül ayı içerisinde ek kontenjan yerleştirmeleri YÖK tarafından yapılacak. Bu veriler bize üniversitemizin her fakültesinin ya da meslek yüksekokulunun ne kadar çok tercih edildiğini açıkça göstermekte. Doluluk oranının yüksek, öğrenci sayımızın çok olması bir tesadüf değil. Biz kurum olarak her birimimiz için ayrı mesai harcıyoruz. Çalışmalarımızı yaparken öğrencilerimizin, idari ve akademik personelimizin her türlü ihtiyacının karşılanması için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Meslek Yüksekokulunun binasında yaptığımız tadilat çalışması ile öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza daha ferah ve kullanışlı bir eğitim ortamı oluşturuyoruz.” dedi.

ODÜ Basın

  T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı