E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Kırgızistan’da Rektörler Zirvesi

23.05.2016

Kafkasya Üniversiteler Birliği tarafından 21-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenen KÜNİB 2016 Eğitim Fuarı’nda çeşitli ülkelerden gelen üniversite rektörleri bir araya gelerek “Uluslararasılaşma” konulu toplantı düzenlendi. 

Toplantıda rektörler; öğrenci değişim programları ve ortak projeler başta olmak üzere yükseköğretimin evrensel sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Ayrıca KÜNİB çatısı altında gelecekte yapılması planlanan projeler ve ortak faaliyetler hakkında katılımcılar çeşitli öneriler gündeme getirdi. Toplantı, Kafkasya Bölgesi başta olmak üzere tüm dünyayı ilgilendiren çeşitli konular ve meseleler açısından da verimli gündem maddelerini tartışmaya açması bakımından dikkat çekti. 

Toplantıda konuşma yapan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Kafkasya Üniversiteler Birliği kısa zamanda 13 ülkeye ait toplamda 110 üniversiteye ulaştı ve bu çok önemli bir gelişme. Burada gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri üniversitemize, bölgemize ve ülkemize büyük yararlar sağlayacak.  Ordu Üniversitesi olarak biz Manas Üniversitesinde 5 öğretim elemanı görevlendirdik ve 4’ü burada çalışmaktan memnun olarak döndü, 1 öğretim elemanımız da burada görevini sürdürmekte. Manas Üniversitesinde bu şekilde faaliyetlerde bulunuyor olmak bile bizim için bir onur kaynağıdır. Çünkü bu sayede buradaki kültürel ve akademik işbirliklerini ve gelişmişlikleri bir yerlere taşıma fırsatı buluyoruz. Bu konuda gençlere böyle fırsatlar sundukları için başta Kafkasya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ı ve bu işe gönül veren hocalarımızı tebrik ediyor ve bu işe katkı vermelerinin devam etmesini temenni ediyorum. Herkese başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı