E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Çanakkale’deki zaferlerle dünyaya ilan edilen kurtuluş mücadelemiz, Mustafa Kemal’in 1919 Mayıs’ın 19’uncu günü Samsun’a ayak basmasıyla yeni bir önem kazanmıştır. Hürriyetinden hiçbir zaman ödün vermeyen bu yüce millet, ,tarihin her döneminde sürdürdüğü bir ve bütün olma dirayetiyle kendisini yok etmeye çalışan kuvvetlere karşı durmuştur.

Milletin kabiliyeti ve istikrarıyla yakılan hürriyet ateşi; vatanımızın doğusundan batısına, köyünden kasabasına, her noktaya yine milletimiz tarafından taşınmıştır. Bu ateş, Anadolu’ya nakış nakış işlenen köylerimizden bütün şehirlerimize kadar her yerde yanmıştır. Maraş, yanan bu ateşle kahraman olmuştur. Antep, bu ateşle gazilik unvanı elde etmiştir.

Kurtuluş mücadelemizin önemli günlerinden biri olan bu tarih, bütün milletler tarafından ezberlenmiş ve milletimizin bu süreçte gösterdiği üstün başarı da daima takdir edilmiştir.

Aziz milletimizin azmiyle başarıya ulaşan mücadelemiz, nesiller boyu unutulmayacaktır. Ecdadımıza ve tarihimize duyduğumuz derin bağlılık, zor zamanlarımızda bize her zaman yol gösterecektir. Bizler tarihimizin altın sayfalarını her karıştırdığımızda istiklalimize ve istikbalimize dair birçok vesikaya rastlıyoruz. Bu vesikalarımızı, başta kendisine hediye edilen bu günün gençlerine daima en ince ayrıntısına kadar anlatmayı bir görev bileceğiz.

Bayrak, vatan, millet yolunda mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; bu uğurda canını gözünü bile kırpmadan feda eden şehitlerimizi ve bütün neferlerimizi rahmetle anarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı