E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Engellileri Unutmadı

05.05.2016

Ordu Üniversitesinde Engelliler Haftası kapsamında iki farklı etkinlik düzenlendi. İlk olarak ODÜ Sosyal Farkındalık Kulübü tarafından organize edilen “Farkındalık Günü” çerçevesinde sergi ve drama gösterisi gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Morfoloji binası Fuaye Salonunda engellilere yönelik düzenlenen sergiye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Üniversitemizin akademik ve idari personelleri ile öğrencileri katıldı.

Öğrencilerin engelliler ile ilgili yaptıkları çalışmaların yer aldığı sergide,  engellilerin günlük hayatta yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için ziyaretçiler salonda kurulan engelli parkurunu gözleri bağlı bir şekilde tekerlekli sandalye ile tamamlamaya çalıştılar. Serginin ardından Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Amfi Tiyatrosu’nda mültecilerin yaşam koşullarını konu alan bir drama gösterisi gerçekleştirildi.

İkizce MYO Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Bölümünden Sergi ve Tiyatro

Engelliler haftası çerçevesindeki bir diğer etkinlik ise Ordu Üniversitesi İkizce Meslek Yüksekokulu Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri tarafından düzenlendi.

Üniversitemiz Cumhuriyet Yerleşkesi’nde kurulan stantlarda, öğrenciler tarafından yapılan engellilerin yaşamlarını kolaylaştırabilecek özellikle engelli çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini daha kolay hale getirebilecek materyaller sergilendi. Sergiyi Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Ş. Metin Kara ve Prof. Dr. Tevfik Noyan ziyaret etti.

4 Mayıs’ta başlayan ve ikinci günde devam eden etkinlikler İkizce MYO öğrencileri tarafından hazırlanan ve İkizce’de oynanan “Hayat Ormanı” isimli tiyatro oyunu ve Ünye Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu ziyareti ile son buldu. 

ODÜ Basın

  

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı