E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ordu Üniversitesi Bayan Hentbol Takımından Şampiyonluk Başarısı

03.05.2016

Ordu Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı 26-30 Nisan 2016 tarihleri arasında Amasya’da düzenlenen "Üniversitelerarası 1.Lig Hentbol Müsabakası”ndan şampiyonluk kupası ile döndü.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından çeşitli üniversitelerin katılımı ile düzenlenen “Türkiye Üniversitelerarası 1. Lig Hentbol Müsabakası”nda Üniversitemizi başarıyla temsil eden ODÜ Bayan Hentbol Takımı yapılan müsabakalar sonucu, şampiyonluk elde ederek Üniversitemizi gururlandırdı. Şampiyon olan ODÜ Bayan Hentbol Takımı şampiyonluk heyecanına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan'ı da ortak etti. Ziyarette takıma ve takım hocasına başarılarından dolayı teşekkür eden Noyan, "Üniversitemizin kupa serisine bir yenisini daha kattınız. Sizi tebrik ediyorum. Her zaman başarılarınızla gurur duyduk ve başarılarınızın devamı için sizleri desteklemeye devam edeceğiz." dedi. 

Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda yapılan ve 5 gün süren müsabakalarda, Üniversitemiz Bayan Hentbol Takımı; grup maçlarında Orta Doğu Teknik Üniversitesini 30-19, Hacettepe Üniversitesini 30-31, Hitit Üniversitesini 29-30 ve Amasya Üniversitesini 20-36 ’lık skorla mağlup edip şampiyonlukla 1. Lig’e yükseldi.

Müsabakalar sonucunda üstün başarı elde eden ODÜ Hentbol Takımı Adana’da yapılacak şampiyonada oynamaya hak kazandı.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı