E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Medya Çalıştayı ODÜ'de Başladı

28.04.2016

Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksekokulu tarafından “Yerel Yönetimler ve Sosyal Medya” paneli ve “Tarihe Damga Vuran Fotoğraflar” isimli fotoğraf sergisi düzenlendi.

Gazetecilik ve Habercilik Bölümü tarafından düzenlenen “Medya Çalıştayı” kapsamındaki panele Gürgentepe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Ordu Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, TRT Trabzon Haber Müdürü Hacı Dursun Koçyiğit, Ulubey MYO Müdürü Prof. Dr. Zekai Tarakçı, ODÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cavit Yavuz, Ulubey MYO Öğr. Gör.  Anıl Kaan Uçar ve Öğr. Gör. İlkay Uğur ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Cavit Yavuz, medyanın algıya etkisini ele alarak , “Mazlumlardan nefret edecek ya da zalimleri sevecek bir duruma gelebilirsiniz. Medya bu safhada büyük rol alır. Size istediğinizi sevdirip istediğinizden nefret ettirir. Medya algıyı şekillendirir ve insanların nasıl düşünmesi gerektiğini belirleyen bir etkendir.” dedi.

Geleneksel medyanın önemini vurgulayan Öğr. Gör. Anıl Kaan Uçar ise sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte yurttaş gazeteciliğinin oluştuğundan ve bunun dezavantajlarından bahsetti. TRT Trabzon Haber Müdürü Hacı Dursun Koçyiğit ise TRT’de yapılan haberler ve haberin özellikleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Öz: “Yerel medya şehrin denetim mekanizmasıdır.”

Ordu Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, yerel medyanın şehir denetiminde önemli bir mekanizma olduğuna vurgu yaparak yerel medyanın gücünden bahsetti.. Öz,“Yerel medya bulunduğu şehrin, gelişimi ve kalkınması konusunda büyük rol oynar. Yöneticilerin yanlış yaptığı durumlarda da bu yanlışlardan vazgeçirme noktasında yerel medyanın etkili olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

Program, panelistlere hediye verilmesi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı