E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Prof. Dr. Yarılgaç'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


“Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir.”

1920’de Ankara’da açılan Büyük Millet Meclisi, milli birlik ve beraberliğimizin mührü olmuştur. Doksan altı yıl öncesine ait bu mühür, meşakkatli zamanlarda topyekûn hareket etmemizi sağlayan milli ruhun da tecellisidir.

Artık yok oldular, diye düşünülen bir zamanda bile azimle, yeniden devlet olma yolunda yürümeye başlayan ecdadımız nesline verdiği önemi de daha Millet Meclisini açarken ortaya koymayı bilmiştir. İnsanlığın her zaman teminatı olarak görülen “çocuklarımız”, Kurtuluş Savaşı gibi insanlığa örnek bir mücadelenin ve bununla birlikte zor ve sıkıntılı sürecin içinde devletin gündeminde yer almıştır. Bilindiği gibi dünyada tek çocuk bayramı olarak kutlanan, bu güzel ve anlamlı günle bir neslin devamı olan en değerli hazinelerimiz yani çocuklarımız unutulmamıştır.

Geleceğimizi emanet ettiğimiz yarınlarımıza, köklü ve kadim geleneğimizin her türlü maddi ve manevi değerini doğru şekilde anlatıp çocuklarımıza aşılamak bizlerin en büyük görevidir. Bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek sonsuza kadar devam edecek olan egemenlik ve bağımsızlığımızı çocuklarımıza emanet ediyoruz.

Büyük Millet Meclisini kurup Milli Mücadele’yi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bugün bir kez daha minnetle yâd ediyorum. Ayrıca bütün dünya çocuklarının “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı