E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Her Geçen Gün Artıyor

17.04.2016

2012 yılından beri kapasitesini artırarak çalışmalarına devam eden Ordu Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinasyon Birimi, 2016 yılında akademik personele güzel sürprizlerle “Merhaba” dedi.

Proje bütçelerinin mümkün olduğunca adil ve verimli kullanımını esas alarak farklı birimlerden her seviyedeki araştırmacılara destek vermeyi hedefleyen BAP Koordinasyon Birimi faaliyete geçtiği 2012 yılından bu zamana kadar geçen kısa süre içerisinde 487 akademik personele 687 adet projeyle toplam 3 milyon 470 bin 2 lira 40 kuruş TL’lik destek vermiş olup, çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Birimin 25 Aralık 2015’te yapılan senato toplantısında değişen yönergesi ile yeni proje tipleri ve desteklerinin önü açıldı. Mevcut araştırma, tez, alt yapı projeleri ve bilimsel etkinlik desteklerine ek olarak araştırmacıların verimliliğini artırmaya yönelik hızlı destek ile Üniversitemizin tanıtımı ve yeni işbirlikleri sağlamanın önünü açacak kapsamı genişletilmiş bilimsel etkinlik düzenleme projelerine başvurular alınıyor. Komisyon üyeleri ve Proje Değerlendirme Gruplarının yenilenmesiyle dinamik yapısının sürdürülmesine özen gösterilen BAP Birimi başarılı akademik personeli teşvik etmek için farklı destek ve bütçelendirme alternatiflerine olanak sağlamakta.

Yeni teşvik, proje, bütçe ve destekleri ‘’2016 yılı Proje Destekleme ve Uygulama İlkeleri’’nde ilan eden birim tarafından, akademik birimlere yapacağı ziyaretlerle de bilgilendirme seminerleri düzenlenek.

Ayrıca faal olarak bir yıldır kullanımda olan e-bap otomasyon sistemindeki yeni düzenleme ve güncellemeler ile proje başvuru, raporlandırma, harcama ve sonuçlandırma işlemleri de daha hızlı, kolay ve verimli bir şekilde yürütülüyor.
Yakın zaman içerisinde seminer takviminin de yayınlanacağı ‘bap.odu.edu.tr’ web sayfasından “2016 Yılı Proje Destekleme ve Uygulama İlkeleri”ne ulaşabilirsiniz.

ODÜ Basın

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı