E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

İlahiyat Fakültesi Yeni Binasına Kavuşuyor

05.04.2016

2015-2016 eğitim öğretim döneminde öğrenci alımına başlayan Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, önümüzdeki dönemde eğitim öğretimine yeni binasında devam edecek.

Üniversitemizin Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde yeni yapılan Ziraat ve İlahiyat Fakültesi binası inşaatında son aşamaya gelindi. 13.000 metrekare kapalı alanda üç ayrı blok halinde yapımı devam eden binanın yıl sonuna kadar tamamlanarak ortak kullanımla eğitim öğretime açılacak.

Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda öğrenim gören İlahiyat Fakültesi öğrencileri 2016-2017 eğitim öğretim dönemine yeni binasında başlamanın heyecanını yaşayacak. 250 kişilik konferans salonu, 100 kişilik seminer salonu, 1 adet VIP salon, 400 metrekare öğrenci kafeteryası, 1 adet kütüphane, 200 metrekare idari ve akademik personel kafeteryası, 140 adet akademik ve idari personel çalışma odası, 24 adet sınıf, 24 adet laboratuvar, 2 adet amfi, 2 adet bilgisayar laboratuvarı ve fuaye alanları ile öğrenciler, yeni binanın tüm imkanlarından faydalanmanın yanı sıra daha modern ve çağın gereklerine uygun donanımlarda eğitim görecekler.

Öğrencilerini çok yönlü yetiştirme gayreti içinde olan Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin Temel İslam Bilimleri, Felsefe ve Din Bilimleri ve İslam Tarihi ve Sanatları olmak üzere üç bölümü bulunuyor. 2 profesör, 1 doçent, 3 yardımcı doçent, 2 Ürdünlü öğretim görevlisi, 3 okutman (1 Suriyeli), 1 Araştırma Görevlisi ile toplam 12 öğretim elemanı ve 3’ü ÖYP’li toplam 68 öğrencisi bulunan İlahiyat Fakültesi, son teknolojilerle donatılmış çalışma alanları, kendisine ait kütüphanesi, yemekhane ve otoparklarıyla konforlu bir binaya sahip olacak.

Yeni dönemde İlahiyat Fakültesinin fiziki alan probleminin ortadan kalkacağını ve öğrencilerinin yeni binada rahat bir şekilde öğrenim göreceklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “İlahiyat Fakültesi öğrencilerimizin çağın gereklerine uygun şekilde donatılmış yeni fakülte binasında eğitim öğretim hayatlarını devam ettirecek olmalarının mutluluğu içerisindeyiz. Uluslararası akademik personeli ve alanında uzman akademik kadrosu ile eğitim veren İlahiyat Fakültesi yeni binasında daha iyi koşullarda eğitime hızla devam edecek. 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlayan Fakültemiz yeni dönemde yeni öğrencileriyle yapacağı bilimsel çalışmalarla daha aktif hale gelecek. Hedefimiz sayılarla değil kalitesiyle anılan İlahiyat alanında örnek bir fakülte oluşturmak. Bu vesile ile öğrencilerimize yakışır, bilimsel başarıyı hedeflemiş, akademik çalışmalarını sürdüren, araştırmacı, yenilikçi ve kaliteli bir üniversite olarak ilerlemeye ve büyümeye devam edeceğiz” dedi.

ODÜ Basın T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı