E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Kütüphane Haftası Kapsamında 81 İlde Eş Zamanlı Kitap Okundu


30.03.2016

52. Kütüphane Haftasında kutlamaları plakası 52 olan Ordu’da renkli görüntülere sahne olan etkinliklerle devam ediyor. Bugün 81 ilde bulunan tüm kütüphanelerde eş zamanlı olarak kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Toplumun kitaba ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak ve okur sayısının artmasını sağlamak için 81 ilde eş zamanlı olarak topluca kitap okuma etkinliği düzenlendi. Tüm kütüphanelerde olduğu gibi Ordu Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının organize ettiği kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Tonkas, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Öznur Ergen Akçin, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ali Aygün'ün yanı sıra akademik ve idari personel ile çok sayıda üniversiteli genç katıldı. 12.30 – 13.30 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinlikte okuyucular Merkezi Kütüphane kitapları arasından seçtikleri kitapları okudular. Okumaya başladıkları kitapları zamanın kısa olması nedeniyle tamamlamak için eve götüren okuyucular, etkinliğin ülke geneline yayılmış olması ve etkinliğin içinde olmalarından mutlu olduklarını ifade ettiler.

Etkinlik başlangıcında bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara, “Yaptığımız bu etkinlik, Ordu Üniversitesi olarak 52. Kütüphane Haftası kapsamında öğrencilerimizin katılım gösterdiği ve tüm ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğidir. Geçtiğimiz günlerde Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda kitap stantları açılışını Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ile gerçekleştirmiştik. Amacımız öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek ve bu alanda farkındalık oluşturmaktır. İsteğimiz ülkemizde az olan okur sayısının her geçen gün daha da artmasıdır.” şeklinde konuştu.

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı