E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ’ye Azerbaycan Gence Teknoloji Üniversitesinden Anlamlı Ziyaret

30.03.2016

Mevlana Değişim Programı çerçevesinde Azerbaycan Gence Teknoloji Üniversitesi akademisyen ve öğrencilerinden oluşan bir heyet Ordu Üniversitesini ziyaret etti.

Türkiye’deki üniversitelerle iş birliğinde bulunmak amacıyla Karadeniz Bölgesi Üniversitelerine ziyaret gerçekleştiren Gence Teknoloji Üniversitesi Heyeti bu kapsamda Ordu Üniversitesine de bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyetle birlikte gelen Azerbaycanlı öğrenciler Ordu Üniversitesinde derslere, sosyal ve kültürel faaliyetlere de katıldı. 10. kuruluş yılını kutlayan Ordu Üniversitesinin bu kapsamdaki etkinliklerine katılan heyet, ODÜ yanında ikinci bir üniversite flamasının bulunmasına vesile oldu.

Gence Üniversitesi Gıda Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazile İsgenderova, Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nigar Amiraslanova, öğrenci temsilcisi Seburi Ezimzade ve misafirlere ev sahipliği yapan Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara Altaş TV Ekran Gazetesi programına konuk oldu.

“Tek millet iki devlet” ifadesiyle konuşmasına başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara, “İki ay önce Gence Teknoloji Üniversitesi, 10 günlük bir süre içerisinde Ordu Üniversitesini ve Ordu’yu ziyaret etmek istediklerini belirttiler. Biz de Ordu Üniversitesi olarak bundan büyük memnuniyet duyacağımızı ifade ettik. Misafirlerimiz geldiler, Üniversitemizde bulunan bilimsel çalışma alanlarını gördüler ve öğrencilerimizle birlikte derslere katıldılar. Üniversitemizin 10. yıl etkinliklerine katılarak bizim onur konuğumuz oldular. Kendilerine Ordu Üniversitesi olarak üniversitelerarası her türlü iş birliğine hazır olduğumuzu ilettik ve karşılıklı olarak işbirliklerimizin daha aktif kullanılması yönünde karara vardık. Üniversitemizde 52 uluslararası öğrencimiz var. Bu sayımızı yükseltmek için bu tür iş birliklerini çok önemsiyoruz. En kısa zamanda da iadei ziyaret yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Her fırsatta kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetini dile getiren Doç. Dr. Nazile İsgenderova, “Bizleri kanalınıza davet ettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’a ve üniversite yönetimine de bizleri misafir ettikleri için teşekkür ediyorum. Ordu Üniversitesi bizi çok sıcak karşıladı. Bizim için Ordu’nun güzel yerlerine gezi programları düzenlediler. Benim için Türkiye çok önemli ve benim çocuklarımda Türkiye’de okuyor. Hocamın söylediği gibi biz tek millet iki devletiz ve bundan daha iyi bir fikir olamaz. Ordu’dan Azerbaycan’a çok güzel duygularla döneceğimi söylemek isterim. Ordu Üniversitesine tekrar teşekkür ediyorum ve en yakın zamanda bizim misafirimiz olmaları için onları Azerbaycan’a davet ediyorum” dedi.

Akademik personelin kendileriyle çok ilgilendiğini belirten Doç. Dr. Nigar Amiraslanova ise gördükleri sıcak misafirperverlikten dolayı Ordu’ya ve Ordu Üniversitesine teşekkürlerini iletti.

ODÜ Basın

  

  T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı