E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ’de Kütüphane Etkinlikleri Haftası Başladı

28.03.2016

Ordu Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan “52. Kütüphane Haftası Etkinlikleri” başladı.

Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Fuaye Salonu'nda başlayan etkinlik programına Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Ş. Metin Kara, Prof. Dr. Tevfik Noyan, Fakülte Dekanları, Genel Sekreter, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı, Üniversitemiz akademik ve idari personelleri ile öğrenciler katıldı.

Kütüphaneler Üniversitelerin Kalbidir

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Daire Başkanı Ali Aygün, ilk çağlardan bu yana hayatın bir parçası haline gelen kütüphanelerin, aktif ve verimli çalışmalarıyla üniversitelerin kalbi olduğunu belirtti. Kütüphanelerin ayrıca bilgiye erişmek isteyenlere her türlü imkanı sağladığının ve kültürlerarası etkileşimin başlıca sağlayıcılarından biri olduğunun altını çizdi. Aygün, konuşmasının devamında “ Kütüphanelerimizde bugüne kadar yaklaşık 40 bin adet kitabın kataloglama işlemleri yapılarak kütüphanelerde hızlı ve güvenilir sistem kayıtları oluşturuldu. Böylelikle kullanıcıların kolaylıkla ulaşabilecekleri veri tabanları meydana getirildi.” dedi.

Konuşmanın ardından kütüphaneden en fazla kitap kullanan öğrencilerden; lisans öğrencisi Vahide İlik’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara, yüksek lisans öğrencisi ve Üniversitemiz Diyetisyeni Cansu Can’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta hediyelerini takdim etti.

Etkinliğin devamında Akkuş Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Yazbahar Çetin bir sunum gerçekleştirdi. Çetin, yaptığı sunumunda kütüphanecileri ve kullanıcıları bekleyen mobil gelecekten bahsetti. Sunumun sonunda teşekkür belgesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan takdım etti.

Sunumun ardından kitap stantlarının açılışını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, kitap stantlarını gezerek, kurulan stantlar hakkında bilgiler aldı. Öğr. Gör. Fatma PAMUK’un açtığı stantta ebru sanatını icra eden Rektör Yarılgaç, usta sanatçıları aratmayan bir ebru yaptı.

Etkinlikler çerçevesinde, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda, Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Proguest Agricultural Science & Ebrary Akademic Complete Veritabanları Tanıtım ve Eğitim Toplantısı” ve Üniversitemiz Medya Kulübü tarafından “Kitap Hırsızı” adlı film tanıtımı gerçekleştirildi.

 “52. Kütüphane Haftası" etkinlikleri kapsamında yapılacak aktiviteler üniversitemiz Cumhuriyet Yerleşkesi'nde 5 gün boyunca devam edecek.

ODÜ Basın

  

  

  

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı