E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun İki Büyük Organizasyonuna Ev Sahipliği Yapacak

04.02.2016

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan ÇELEBİ ve Federasyonun Halk Oyunları Teknik Kurul Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zinnur GEREK Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Türkiye Üniversitelerarası Boks ve Halkoyunları Müsabakalarının üniversitemizde yapılacak organizasyonu konuşuldu.

Geçen yıl Kars Kafkas Üniversitesinde düzenlenen Üniversitelerarası Boks Müsabakası ile Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Halkoyunları Müsabakasının bu yılki ev sahibi Ordu Üniversitesi olacak. Şu ana kadar 57 üniversitenin başvurduğu boks müsabakasına 250 den fazla öğrencinin katılacağı, halkoyunları müsabakasına ise 30’dan fazla üniversitenin katılımıyla 700 öğrencinin iştirak edeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz’in yeşiliyle bütünleşmiş böylesine güzel bir kampüs alanında olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan ÇELEBİ:” Federasyon olarak 57 branşta faaliyet gösteriyoruz. Bu yıl 10. Kuruluş yıl dönümünü kutlayacak olan ODÜ’de iki büyük organizasyonumuz gerçekleşecek. Organizasyona ev sahipliği yapmak için talip olan birçok üniversite arasından, müsabakalarımızı bu kadar istekli bir kadroya sahip olan Ordu Üniversitesi ile birlikte yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Üniversiteli gençlerin dostluk, kardeşlik ve birlikteliklerini perçinleyecekleri bu tür organizasyonlara, ülkemizin içerisinde bulunduğu şu zor günlerde her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “ Üniversitemizde yapılacak olan Üniversitelerarası Boks ve Halk Oyunları Müsabakalarına ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Gençlerimizin, bilhassa üniversite öğrencilerimizin bu tür organizasyonlara katılımlarını, en başta ülkelerini tanıma, sporcu kimliklerini geliştirme, spor ahlakını kazanabilme ve yarışma disiplini elde edebilmeleri noktasında oldukça önemsiyoruz. Hem üniversitemizin hem de Ordu İl’inin tanıtımına katkı yapacak olan kültürel ve sportif müsabakalarımıza tüm Ordu halkını şimdiden davet ediyoruz. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan ÇELEBİ’ye ve Teknik Kurul Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zinnur GEREK’e hazırlamış oldukları bu güzel organizasyon ve bizlere yapmış oldukları anlamlı ziyaret için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Türkiye Üniversitelerarası Boks Yarışması, 1-5 Mart 2016 tarihleri arasında, Türkiye Üniversitelerarası Halkoyunları Yarışması, 31 Mart – 4 Nisan 2016 tarihleri arasında ODÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı