E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Fatsa Meslek Yüksekokulu’ndan “Hazır Giyim İmalatına Yönelik Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Projesi”ne Destek

23.12.2015

Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulu, “Hazır Giyim İmalatına Yönelik Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Projesi”ne eğitim desteği sağlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında geliştirilen, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından hazırlanan projenin ortaklığını; Ordu Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapmaktadır. Hazır Giyim İmalatına Yönelik Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Operasyonu Programı ile “istihdam önceliği” adı altında önceden tarımda çalışanlar da dahil olmak üzere, Ordu ve Giresun illerinde yaşayan en az 400 kadının eğitilerek iş gücüne katılımları ve bu yöredeki kadın istihdam sayısının artırılması öngörülmektedir.

Tamamı hibe olan 3 milyon Euro toplam bütçeli proje kapsamında; son yıllarda Giresun ve Ordu illerinde hızla büyüyen hazır giyim imalat sektörüne işgücü yetiştirilmesi amacıyla, hazır giyim imalatının tüm aşamalarını ele alan sürdürülebilir mesleki eğitim merkezi Giresun-Merkez ve Ordu-Fatsa’da faaliyetlerini sürdürecektir. Yine bu proje ile birlikte hazır giyim imalatı konusunda mesleki eğitime sahip girişimci kadınlara danışmanlık ve yönlendirme niteliğinde İş Danışma Hizmetleri verilecek, dünyada başarılı örnekleri olan ve Türkiye’de ilk olma özelliği gösterecek “Hazır Giyim İmalatı Web-Tabanlı Mesleki Eğitim Aracı” hizmete sunulacak, Giresun ve Ordu illerinde hazır giyim sanayinin yan sanayi ihtiyaçları analiz edilerek, mesleki eğitim alan kadınlar ile hazır giyim sanayi arasında iş bağlantıları kurulabilecektir. 

Giresun-Merkez ve Ordu-Fatsa’da hazır giyim imalatı ve tasarımı üzerine oluşturulacak 2 adet eğitim merkezinin, Bilgisayar Destekli Giysi-Desen – Model Tasarımı ve Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama eğitimlerini, Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulu verecektir. 

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı