E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Doç. Dr. Filiz KURALAY Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde “2015 Yılı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanları” Ödülünü Aldı.

15.12.2015

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz KURALAY, Türkiye Bilimler Akademisi tarafından verilen 2015 yılı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanları Ödülü'nün sahibi oldu.

Bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan genç bilim insanlarını, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarını üstün başarılı araştırmalara özendirmek amacıyla her yıl düzenlenen “Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı” (GEBİP) bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi.

Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ ile birlikte katılan ve aynı zamanda Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asosiye Üyesi olan Doç. Dr. Filiz KURALAY, ödülünü Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR'dan aldı.

“Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı” (GEBİP) 2015 yılı uygulaması ile Doğa, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bilimler alanında ödül verilen 38 bilim insanına üç yıl boyunca her yıl 20.000 TL destek ve tez aşamasındaki doktora öğrencileri için de yine her yıl 6.000 TL ek destek verilecektir.

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı