E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

02.12.2015

Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması, insan haklarından tam ve eşit ölçüde yararlanabilmeleri, yaşam standartlarının geliştirilmesi amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık günü “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiştir.


Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar bir toplumun gelişmişlik düzeyi ile ilgili insana verilen değer ve önemin en belirgin yansıması olduğundan; bizler engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmalı, karşılaşabilecekleri tüm engelleri ortadan kaldırarak, onları kaliteli yaşam sürebilmeleri konusunda azami derecede desteklemeliyiz. Bir ülkenin huzuru, orada yaşayan tüm bireylerin mutlu olmasından geçer. Engelli vatandaşlarımız yaşama sevinçlerini yitirmeden mutlu bir yaşam sürebilirlerse ancak toplum olarak zenginleşip güçlenebiliriz.


Engelli olmak; kusur ya da bir acizlik değildir. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileği ile 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı