E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ordu Üniversitesi Mezunlar Derneği Kuruldu.

08.10.2015

İlk mezunlarını 2007 yılında veren ve mezun sayısı her yıl gittikçe artan üniversitemizin, mezunları bir çatı altında toplayarak mezunlar arası iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla 24.12.2014 tarihinde bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan Ordu Üniversitesi Mezunlar derneği (ODÜMED) çalışmalarına başlamıştır.

Üyelerinin sosyal, kültürel, sportif, sanatsal, mesleki ve bilimsel yaşantılarına katkıda bulunmak, üyeler arasında dayanışmayı artırmak, istihdamı yaratacak şekilde iş olanakları sağlamak amacıyla çalışmalar yapmak, ODÜ’nün etik kurallarına saygı gösterilmesini sağlamak, mezunların birikimlerini ülkenin ve üniversitenin sosyal, teknik ve kültürel gelişimine katkıda bulunacak şekilde yönlendirmek, bu amaçla organizasyonlar yapmak, sahip olduğu maddi olanakların elverdiği ölçüde üniversitede öğrenim gören öğrencilere burs ve benzeri yönde yardım etmek için kurulan Ordu Üniversitesi Mezunlar Derneği, gerçekleştireceği proje ve etkinlikler ile ODÜ camiasını bir araya getirmeyi ve üniversitemize destek vermeyi amaçlamaktadır.

Mezunlar Derneğine üyelik işlemleri için dernekler kanunun öngördüğü koşullara göre yasal engeli bulunmayan, fiil ehliyetine sahip, Ordu Üniversitesi’nin herhangi bir fakülte veya bölümünden mezun (Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora) her gerçek kişi üye olabilir. Onursal üyeler için ise ODÜ mezunu olma şartı aranmayacak.

Dernek üyesi olmak isteyen adaylar, derneğin amaç ve hizmet konuları ile Ana Tüzük hükümlerini kabul ettiklerini belirten üyelik başvuru formunu doldurup, ıslak imzalı olarak ve iki yıllık aidatlarını ödeyerek, belirtilen diğer evraklarla birlikte dernek başkanlığına başvurabilirler. ODÜMED hakkındaki bilgilere adaylar www.odumed.org, twitter.com/odumed ve facebook.com/odumeder  adreslerinden ulaşabileceklerdir.

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı