E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Avusturya Salzburg Üniversitesi Kapılarını ODÜ’ye Açıyor.

29.09.2015

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Avusturya şehrine gerçekleştirdiği ziyaretler çerçevesinde Erasmus Plus öğretim üyesi ve öğrenci hareketliliği programına, 1622 yılında kurulan 4 fakülteye ve 18.000 öğrenciye sahip Salzburg Üniversitesini de ekledi. Görüşmeler sırasında Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ’a Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman ŞENYURT eşlik etti.

2013 yılında Erasmus öğrencileri tarafından Avusturya'daki en popüler ve en cazip üniversiteleri arasına seçilen Salzburg Üniversitesi, ulusal ve uluslararası ağı ile Avrupa’nın merkezinde modern bir bilgi merkezi olarak dikkat çekmektedir.

Salzburg Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sylvia Hahn ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ arasında karşılıklı iyi niyet anlaşması imzalanarak her iki üniversitede de bulunan ve birbirleri ile uyum sağlayan tüm bölümler arasında öğretim üyesi ve öğrenci değişimine imkan sağlayacak ilk adım atıldı.

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ; yapılan bu anlaşma dolayısıyla hem üniversitemizin hem de Salzburg Üniversitesinin akademik ve kültürler arası işbirliklerinin güçlendirilmesindeki rolüne dikkat çekti. “Karşılıklı iyi niyet anlaşması olarak başlatılan protokol, ilerleyen dönemlerde iki üniversite arası uyum sağlayan programlar, öğretim üyesi ve öğrenci hareketliliği ile desteklenecek ardından Erasmus Plus Değişim projesine geçilebilecektir. Üniversitemiz akademik, idari personeli ve öğrencileri bu imkanlardan en yüksek derecede istifade etmeli, eğitim ve iş kariyerlerinde bu tecrübelerini kullanmalıdırlar.”

ODÜ BASIN T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı