E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ ve Foggia Üniversitesi Arasında Karşılıklı İyi Niyet Anlaşması İmzalandı.

20/09/2015

Birçok öğretim üyesi ve öğrencinin Avrupa Birliği sınırları içinde ve dışında bireysel öğrenme fırsatları sağlayan Erasmus Plus Programı kapsamında İtalya’da bulunan Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Foggia Üniversitesi ile karşılıklı görüşmelerde bulunup bu çerçevede yaptığı anlaşmalara bir yenisini daha ekledi.

1991 yılında İtalya’nın Foggia şehrinde kurulan, Hukuk, Ekonomi, Klinik ve Deneysel Tıp, Ziraat, Gıda ve Çevre Bilimleri, Beşeri Bilimler, Edebiyat ve Kültür Mirası Fakültelerinden oluşan FoggiaÜniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Maurizio Ricci ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, iki üniversite arasında “Memorandum of Understanding” olarak adlandırılan ve tüm üniversiteyi kapsayan öğrenci ile öğretim üyesi değişimine imkân sağlayan “Karşılıklı İyi Niyet Anlaşması”na imza attılar.

Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ; Temel hedeflerinin akademik, kültürel alanlarda işbirlikleri kurularak başta üniversitemize ardından da Ordu İli ve ülkemize olumlu katkılarda bulunmak olduğunu dile getirdi.

ODÜ BASIN 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı