E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Rektörü Prof.Dr. Tarık YARILGAÇ'ın, 19 Eylül Gazileri Anma ve Atatürk'ün Ordu'ya Gelişinin 91. Yıl Dönümünü Kutlama Mesajı

18.09.2015

Aziz milletimizin Mustafa Kemal Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik ve Mareşallik ünvanının verildiği 19 Eylül tarihi ‘Gaziler Günü’ olarak kabul edilirken, aynı zamanda Atatürk’ün 1924 yılında Ordu şehrine gelişinin yıldönümü olarak da kutlanmaktadır.

Vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını muhafaza etmek maksadıyla cepheden cepheye koşan, isimlerini Türk tarihine altın harflerle yazdıran gazilerimizi ve şehitlerimizi; aziz Milletimiz hiçbir zaman unutmamış, unutmayacak ve onların mukaddes mirasına en iyi şekilde sahip çıkmaya devam edecektir.Devletin ve milletin bekasının temini için üstün fedakârlık nişanesi olan gazilerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükranlarımızı ifade etmek bizlerin asli görevidir.

Bu anlamlı gün dolayısı ile başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnetle yad ediyor, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimize görevlerini yerine getirirken yaralanan ve hayatta olan tüm gazilerimize sağlık, huzur ve mutluluk diliyor, ebediyete intikal eden aziz şehitlerimize ve gazilerimize de Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı