E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ'de Makine İmalatçılarının Eğitimi Kapsamındaki Projenin Kapanış Semineri Gerçekleşti.

25.08.2015

Avrupa Birliği bütçesi ile finanse edilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ilan edilen “Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu (IQVET-II)" teklif çağrısı dönemi kapsamında, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun proje sahibi ve Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortağı olduğu “Avrupa Yeterlilik Çerçevesinde Makine İmalatçılarının Eğitimi ve Yeterliliklerinin Geliştirilmesi” başlıklı projenin kapanış semineri gerçekleşti.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mithat AKGÜN'ün ev sahipliğinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşen kapanış seminerine Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, ODÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri BALTA ve Prof. Dr. Tevfik NOYAN, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile kursiyerler katıldı.

Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Mithat AKGÜN'ün  konuşma yaptığı seminerde Ordu-Giresun ve Samsun illerini kapsayan Proje ile bölgede faaliyette bulunan özellikle makine imalatı yapan imalatçılar ve personellerine yönelik eğitimlerin başarı ile gerçekleştirildiği dile getirildi:

"İmalat yöntemleri, bilgisayar ortamında projelendirme-saklama-çoğaltma, CNC teoriği ve uygulaması, Kalite Yönetim Sistemleri ve CE işaretlenmesi dokümantasyonunun hazırlanması doğrultusunda çok ciddi ve başarılı çalışmalar yapılmış, kursiyerlerimizin bu konudaki yeterliliği ve farkındalığı ciddi oranlarda artırılmıştır.

Bütün bu etkilerin yanında projemizin sosyal etkileri de olmuş, geniş bir coğrafyada aynı veya benzer işleri yapan işletmeler ile çalışanları aynı ortamda tanışma kaynaşma imkânına kavuşmuş, yeni istihdam olanaklarının ortaya çıkarılması da sağlanmıştır."

Yrd. Doç. Dr. Mithat AKGÜN, Proje ile sektör çalışanlarının bilgisayarın ve internet ortamının yaygın ve etkin kullanım kabiliyetine kavuştuğunu, SolidWorks programını uygulamalı ve etkin olarak kullanmayı öğrendiğini, ISO 9001 ve CE işaretlendirmeleri konusunda yeterli bilgi düzeyine ulaştığını, proje çizimi, arşivlemesi gibi faaliyetlerde kendilerini geliştirdiklerini, ISO 9001 ve CE ile ilgili yeterli eğitimleri başarılı bir şekilde aldıklarını dile getirdi.

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı