E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Avrupa’da Öğrenim Gören 100 Türk Öğrenci, Ordu Üniversitesi’ni Ziyaret Etti.

18.08.2015

Başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın farklı ülkelerindeki Üniversitelerde öğrenim görüp gezi ve inceleme amacıyla Ordu’ya gelen Türk öğrenci ve akademisyenler Ordu Üniversitesi’ni ziyaret etti.

“US Akademisyenler Topluluğu”na mensup 100 öğrenci ve akademisyenden oluşan grup, Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programda bir araya geldi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri BALTA, Prof. Dr. Ş. Metin KARA, Prof. Dr. Tevfik NOYAN’ın yanı sıra ODÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen AKÇİN ve Uluslararası İlişkiler birimlerinin koordinatörlerinin katıldığı programda öğrenciler, Ordu Üniversitesi hakkında merak ettikleri sorulara cevap aradı.

Ordu Üniversitesi’nin 2015-2016 tanıtım videosunun izlenmesiyle başlayan program, Rektör Yardımcılarının öğrencilerin sorularını yanıtlamasıyla devam etti.

Yurtdışı Ordulular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefa YÜCE’nin organize ettiği gezi programı kapsamında Ordu Üniversitesi’ne gelen öğrenci ve akademisyenlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Rektör Yardımcıları; Üniversitenin fiziki durumu, mevcut ve açılması planlanan bölüm ve programlar, Uluslararası alanda yaşanan gelişmeler, akademik ve bilimsel anlamda öğrencilere sunulan imkanlar, sosyal, kültürel ve sportif alanda öğrencilerin elde ettiği olanaklar hakkında öğrencileri bilgilendirdiler.

Gerçekleşen program “US Akademisyenler Topluluğu”na mensup öğrencilere hediyelerin verilmesinin ardından Ordu Üniversitesi kampüs alanında çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 

ODÜ BASIN

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı