E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup KARACA, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ'ı Ziyaret Etti.

29.07.2015

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup KARACA, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ'ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Genel Müdür Yakup KARACA'ya, BİK Genel Müdür Yardımcıları Mustafa CANBEY ve Cem ELÇİN, BİK İlan Müdürü İdris ÇAM, BİK Ordu Şube Müdürü Çetin ORANLI ve Ordu Valiliği Basın Müdürü Vedat ÖZ eşlik etti.

Göreve atandıktan sonra illere yaptığı ziyaretlerine Ordu'da devam eden Genel Müdür Yakup KARACA ile Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ'ın görüşmesinde Basın İlan Kurumunun tarihi, basında geçmişten günümüze yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmeler, Ordu Üniversitesi'nin Ordu iline kazandırdıkları ve eğitim camiasındaki saygınlığı hakkında sohbet edildi.

Genel Müdür KARACA, basının zorlu şartlar altında bugünlere geldiğinden ve hala bazı zorluklarla karşı karşıya kaldığından bahsederek merkezi İstanbul olan Basın İlan Kurumunun 40 ilde şubesinin bulunduğunu ve resmi ilanlarla kamu kurum ve kuruluşlarına ait reklamların mevkutelerde yayınlatılmasına aracılık etmesinin yanı sıra çeşitli sosyal ve ekonomik görevlerinin de olduğunu belirtti. Üniversitemiz ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarla gerekli işbirliği ve koordinasyonun Basın İlan Kurumu için büyük önem taşıdığını belirten KARACA, bu anlamda Ordu Üniversitesini de ziyaret ettiklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, ilkel ve tarafsız bir basının toplumların ilerlemesine ve gelişmesine önemli katkılar sağladığını ve demokratik toplumun gelişmesinde bir sacayağı olduğunu belirterek bu konuda basına büyük yükümlülükler düştüğünü ifade etti. Ayrıca teknolojik yetkinlik konusunda basının bir adım önde olması gerektiğinin altını çizen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, ilkeli, etik ve dürüst bir duruşu olan ve yayıncılık ilkelerinden ödün vermeyen tüm basın mensuplarına gösterdikleri özveri dolayısıyla da teşekkürlerini iletti.  

Temmuz itibariyle göreve başlayan Yakup KARACA'ya yeni görevinde başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Görüşmenin ardından Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, BİK Genel Müdürü Yakup KARACA'ya kahve fincanı takımı hediye ederken BİK Genel Müdürü KARACA da Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ'a "Basın İlanlı Asr-ı Hayat" adlı kitabını takdim etti.

ODÜ BASIN T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı