E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Sınav Heyecanı Başladı.

28.07.2015

Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde özel yetenek sınavıyla öğrenci alımı yapan Grafik Tasarımı ile Heykel bölümlerinin başvuru sürecinin bitmesiyle sınav süreci bugün itibariyle başladı. Grafik Tasarım bölümü için 40, Heykel Bölümü içinse 15 kişilik kontenjanın ayrıldığı sınavlarda adaylar iki gün boyunca ter dökecekler.  

350 kişinin başvuru yaptığı Grafik Tasarımı ve Heykel bölümlerinin birinci aşama eleme sınavı Güzel Sanatları Fakültesi'nin bulunduğu binada üç katta aynı anda yapıldı. Başvuru yapan 350 kişiden 250 adayın girmiş olduğu birinci aşama eleme sınavında adaylardan karşılarında bulunan canlı modelleri 70 dakika içerisinde çizmeleri istendi. Gözlem, kompozisyon, özgünlük, algılama, yorumlama ve form bilgisi niteliklerinin değerlendirildiği sınavdan 100 üzerinden 50 alan adayların başarılı sayılacağı ve bir sonraki gün yapılacak ikinci aşama sınavına girmeye hak kazanacağı belirtildi.

Güzel Sanatlar Fakültesinde gerçekleşen birinci aşama eleme sınavını ziyaret ederek öğrencilere başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Yakup KAPTAN'dan sınav süreciyle ilgili bilgi aldı. Sınavlarda şaibeye yer verilmemesi adına herşeyin düşünüldüğünü belirterek Fakülte Dekanı'na ve ilgili akademisyenlere teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, bir süre öğrencileri izleyerek salondan ayrıldı.  

Grafik Tasarımı ve Heykel Bölümü için 29 Temmuz'da gerçekleştirilecek ikinci aşama yerleştirme sınavında ise adayların tasarım becerilerini ölçmeye yönelik bir sınav yapılacak. İkinci gün adaylara imgelem gücü ve gözleme dayalı çizim çalışması yaptırılarak adayların kompozisyon, oran, form, hareket bilgisi ve çizgi karakteri gibi nitelikleri değerlendirilecek. İkinci aşama yerleştirme sonrasında yapılan değerlendirmenin ardından ise Grafik Tasarımı ve Heykel bölümüne alınacak asıl ve yedek adaylar belirlenmiş olacak.

 

 

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde Tiyatro Bölümü Sınavları Başladı.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü, 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi içerisinde almayı düşündüğü 10 öğrenci için, 2 aşamalı sınavı bugün başlattı. 74 kişinin başvuru yaptığı sınavlarda adaylar üç gün boyunca jüri karşısında performanslarını sergileyecekler.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünde okumak isteyen adaylar, birinci aşama eleme sınavlarında kulak-ses-ritim, doğaçlama, hareket-dans, diksiyon ve sahne bölümlerinden; ikinci aşama sınavında ise sahne ve şiir bölümlerinden sorumlu tutulacaklar.

Tiyatro Bölümü elemelerinde sınava giren öğrencilerle sohbet ederek onların heyecanlarına ortak olan ve adayların jüri karşısındaki performanslarını izleyen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, sınav hakkında Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri YENER ve ilgili akademisyenlerden bilgi aldı. Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ'a özel yetenek sınavları ziyaretlerinde ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin KARA eşlik etti.

ODÜ BASIN

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı