E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemiz Akademisyenlerinden Doç. Dr. Filiz Kuralay’a TÜBA’dan Ödül

20.05.2015

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Kuralay, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2015 yılı “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı” (GEBİP) kapsamında “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı” ödülüne layık görüldü.

Proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Filiz Kuralay, projesinin “Nanomalzeme” alanında olduğunu ve bu projenin başlangıç kısmında böyle bir destek kazanmasının büyük önem taşıdığını belirtti. Doç. Dr. Kuralay, TÜBA tarafından 2015 yılı “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı” (GEBİP) kapsamında “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı” ödülüne layık görülerek çeşitli üniversitelerden 38 bilim insanı arasına girmenin gerek bilimsellik açısından gerekse de Üniversitemiz açısından güzel ve mutluluk verici bir başarı olduğunu belirterek “Üniversitemizin bilimsel çalışmalarının bu şekilde başarılar elde etmesi ve ödüllendirilmesi hem ülkemiz açısından hem de uluslararası açıdan çok önemlidir” ifadelerine yer verdi.

GEBİP Nedir?

TÜBA’nın ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı” Ödülü (GEBİP),  Doğa, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bilimler alanında geliştirilmek istenen projelere destek veren bir proje koordinasyon uygulamasıdır. 2015 yılı itibariyle GEBİP kapsamında TÜBA, seçtiği 38 bilim insanının projesine üç yıl boyunca her yıl 20.000 TL destek vermesinin yanında tez aşamasındaki doktora öğrencileri içinde her yıl 6.000 TL ek destek sağlamaktadır. (TÜBA 2015 Rakamları)

2015 yılı GEBİP çerçevesinde, 38 bilim insanı arasına Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Kuralay’da girme başarısını göstererek ODÜ’nün TÜBA tarafından desteklenen ilk projesine imza atmıştır.

Ödül Almaya Hak Kazanan Bilim İnsanlarının Listesi: http://www.tuba.gov.tr/news/tuba-gebip-odulleri-aciklandi/id/1242

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı