E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversiteler Arası Bireysel Spor Müsabakalarında Öğrencilerimizin Başarıları

20.05.2015

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun çeşitli branşlarda düzenlediği üniversiteler arası şampiyonalarda Ordu Üniversitesi öğrencileri ferdi olarak elde ettikleri başarılarla göz doldurdu. Çeşitli illerde düzenlenen şampiyonalarda ODÜ öğrencileri 2'si judo, 2'si boks ve 4'ü muaythai branşlarında olmak üzere toplam sekiz madalya kazandı.

Judo'da İki Türkiye İkinciliği

Karabük Üniversitesi Spor Salonunda 15-17 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonada bireysel olarak üniversitemizi temsil eden Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümü öğrencilerinden Tuğba Yayla 48 Kg.'da Türkiye ikincisi, yine aynı bölümden Denizhan Çalışkan 73 Kg.'da Türkiye ikincisi oldu.

Boks'ta İki Türkiye Üçüncülüğü

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 26-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Kars Kafkas Üniversitesi Spor Salonunda düzenlenen ve 48 üniversiteden 171 sporcunun katıldığı müsabakalar sonunda ise Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine Bölümü öğrencilerimizden Ahmet Gürkan Saka 49 Kg.'da ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü öğrencilerimizden Ziya Bayram 52 Kg.'da Türkiye üçüncüsü oldular.

Muaythai'da 4 Madalya Birden

Marmaris İlçe Spor Salonunda 4-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonada ise öğrencilerimiz takım ve bireysel olarak üniversitemizi başarıyla temsil ederek 4 madalya kazandılar. 'A Division'da  Teknik Bilimler MYO öğrencisi Eren Dumanlı 51 Kg.'da Türkiye ikincisi, Turizm Otelcilik bölümü öğrencilerinden Alperen Çelik ise 63.5 Kg.'da Türkiye ikincisi olurken; 'B Divsion'da da Ziraat Fakültesi öğrencisi Serhat Şenel 60 Kg.'da Türkiye üçüncüsü, Halkla İlişkiler Bölümü öğrencisi Mesut Bayındır ise 63 Kg.'da Türkiye üçüncüsü oldu.

Bütün spor dallarında üniversitemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı