E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Öğrencilerinden Kaf Dağı'na Şiirler

18.05.2015

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 21. Yüzyıl Gençlik ve Münazara Kulübü tarafından düzenlenen "Kaf Dağına Şiirler" etkinliği, şiir severleri bir araya getirdi.

Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu'nda gerçekleşen şiir dinletisine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Zeki Bostan, akademik ve idari personel, çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı.

Akademik danışmanlığını Öğr. Gör. Reşit AKDAĞ'ın yaptığı 21. Yüzyıl Gençlik ve Münazara Kulübü üyelerinin yaklaşık bir saat süren etkinliğinde genç yetenekler şiirlerini okudular.

Toplamda 20 şiirin yorumlandığı etkinlikte performanslar; dekor, ses ve ışık efektleri eşliğinde renklendirildi.

Necip Fazıl KISAKÜREK, Ahmet Selçuk İLKAN, Cemal SAFİ, Serdar TUNCER, Bedirhan Gökçe, Bahattin Karakoç, Yahya Kemal Beyatlı, Sezai Karakoç, Mehmet Yunus Aytek, Edip Cansever, Şevki Dinçer, Nurullah Genç, Aşık Sefai, Ersin Hoşgenç gibi şairlerin şiirleri, seyirciler tarafından ilgi ve beğeniyle dinlenirken, gerçekleşen Kum Sanatı gösterisi de geceye ayrı bir güzellik kattı.

Ayrıca işitme engelli öğrencilerden oluşan "Papatyalar Grubu"nun Ataol Behramoğlu'ya ait "Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var" adlı şiir dinletileri ile Kardelen Çiçeği Ekibinin Zeybek oyunu ise büyük beğeni topladı. 

Ordu Üniversitesi 21. Yüzyıl Gençlik ve Münazara Kulübü öğrencilerinin "Kaf Dağına Şiirler" adlı şiir dinletisi toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı