E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Yeniden Atanan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'tan Teşekkür Mesajı

15.05.2015

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci dönem rektörlük görevi için Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13’üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ı yeniden atadı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ve onayı ile ikinci kez rektör olarak atanmaktan onur ve gurur duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, şu açıklamalarda bulundu:

"Öncelikle bu şerefli vazifeyi yüksek tensipleri ile tekrar şahsıma tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bizlere göstermiş oldukları güven ve itimattan dolayı şükranlarımı arz ederim.

Rektörlük vazifesini yürütürken geride kalan dört yıl boyunca öncelikli hedefimiz, bilimin ışığında, yaşadığımız şehre ve ülkemize faydalı olan, yıldızı parlayan bir üniversite profili oluşturmak oldu. Bu ulvi makamı tecrübe etmiş birisi olarak, ulusal ve uluslararası akademik gelişmelerin bilincinde, kurumsal düşünen, hesap verebilirlilik ve şeffaflık ilkesinden asla ödün vermeden, hiç kimseyi ötekileştirmeden, şehrim ve ülkem adına yapılacak daha çok şeylerin olduğuna inanarak sorumluluklarımıza sahip çıktık.

Ana ilkemiz, tüm çalışanlarımıza, mutlu ve huzur dolu, tarafsız, bütünleştirici ve gerçekçi bir yönetim anlayışının hakim olduğu, barışçıl ve demokratik bir yönetimde fikirlerin özgürce söylenip tartışıldığı, akademik bir atmosferin hüküm sürdüğü yönetimi muhafaza etmektir. Zira bilim insanının üretkenliği, düşünce ve ifadesinde sahip olduğu özgürlüklerle yakından ilişkilidir.

Ne mutlu ki Üniversitemiz, ilimizin dolayısıyla da ülkemizin gelişimine önemli katkılar yapabilecek bilimsel güce sahiptir. Eşitlikçi hak ve adalette kararlı bir rektör olarak, üniversitemizi geleceğe taşımak konusunda birlikte oluşturduğumuz bu sinerjinin meyvelerini toplamak adına bir dört yıl daha birlikte çalışmak ve başarmak için aynı tablonun içinde yer almaktan onur duyuyorum.

Bu bakımdan bizleri bu makama layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, şahsımı Cumhurbaşkanlığı makamına sunan Yüksek Öğretim Kurulumuza (YÖK) tekrar şükranlarımı arz eder; seçim sürecinde şahsıma gösterilen desteklerden dolayı Üniversitemizin çok değerli akademik ve idari personeline de ayrıca teşekkürlerimi sunarım."

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı