E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın Anneler Günü Kutlama Mesajı

09.05.2015

Eşi benzeri olmayan yüreklerine sınırsız sevgi sığdıran, çoğu zaman da sonsuz sabırları ile bizleri hayrete düşüren annelerimiz, her gün ve her zaman baş tacımızdır.  Bize sundukları karşılıksız sevgi ve fedakârlıkları, hiçbir maddi değer ile ölçülemez. Annelik bir çocuğun dünyaya gelmesiyle başlar ve annenin son nefesine kadar devam eder. İlk öğretmenimizdir onlar. İlk günden itibaren çocuklarının fiziksel ve ruhsal gelişlimi için özen gösteren, onları hayata hazırlamak gibi ulvi bir sorumluluğa sahip, topluma ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmek adına üstün bir çaba sarfeden annelerimizin varlıklarını hayatımızın her anında hisseder, sevgi ve sıcaklıklarına her daim ihtiyaç duyarız.

En mutlu anlarımızda olduğu gibi, en zor günlerimizde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin, hayat standartları iyileştikçe, eğitim seviyeleri yükseldikçe ve sosyal yaşamdaki rolleri arttıkça, yetiştirdikleri ilkeli ve özgüvenli bireylerle, örf adet ve milli değerlerine bağlı sağlıklı toplumların yükselmesi mümkün olabilecektir. Böylesine mühim bir görevi üstlenen annelerimizi sadece belirli bir günde hatırlamak onlara yapacağımız en büyük haksızlık olur. Taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde, bu sorumluluğa tüm varlığını adayan annelerimiz her gün hatırlasak dahi haklarını ödemiş sayılmayız.

Bu önemli ve anlamlı günde anne mutluluğu ve onurunu yaşayan, cennetle müjdelenmiş tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlar, yeni nesillerimizle birlikte gelenek, görenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınması temennisiyle, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layık yaşamdaki en büyük hazinemiz olan annelerimize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

REKTÖR

PROF. DR. TARIK YARILGAÇT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı