E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Üniversitelerarası 1. Lig Basketbol Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı.

24.04.2015

Bilimsel gelişmelerin ışığında dünya standartlarında spor insanlarının yetişmesini sağlamak amacıyla öğrencilerin zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerini destekleyerek birçok spor müsabakasını organize eden Üniversitemiz, Üniversiteler Arası Basketbol Şampiyonasına ev sahipliği yaptı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın katılımlarıyla 19 Nisan'da ODÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu'nda start alan ve 23 Nisan'a kadar devam eden şampiyonada erkekler kategorisinde 7 takım, bayanlar da ise 5 takım potada kıyasıya mücadele verdiler.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun organizasyonu ile ODÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde düzenlenen Üniversitelerarası 1. Lig Basketbol Şampiyonası’nda Bayanlar kategorisinde; Akdeniz Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi takımları yer alırken Erkekler kategorisinde ise Karadeniz Teknik Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi takımları birbirleriyle yarıştılar.

 

Fair play çerçevesinde gerçekleşen ve oldukça çekişmeli geçen maçlar sonunda bayanlar kategorisinde Giresun Üniversitesi Bayan Basketbol Takımı şampiyonluğunu ilan ederken; Akdeniz Üniversitesi Bayan Basketbol Takımı ikinci, Hacettepe Üniversitesi Bayan Basketbol Takımı ise üçüncü sırada yer aldı. Yoğun tezahüratlar altında devam eden şampiyonada erkekler kategorisinde ise Hacettepe Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı şampiyon oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı ikinci, Giresun Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı ise üçüncü olarak şampiyonayı bitirdiler.

Maçlar sonunda düzenlenen ödül töreni ile dereceye girmeye hak kazanan takımlara kupaları takdim edildi.

Centilmenlik ve dostluğun hakim olduğu şampiyona sonrasında Bayanlar Kategorisinde Amasya Üniversitesi Takımı ile Erkekler Kategorisinde mücadele eden Ordu Üniversitesi Basketbol Takımı önümüzdeki sezonlarda 2. Lig’de oynamaya devam edecekler.

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı