E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

22.04.2015

Yoklukların, umutsuzluğun ve zorlukların hakim olduğu bir dönemde büyük mücadeleler sonrasında bağımsızlığımızı tüm dünyaya ilan ettiğimiz tarih olan 23 Nisan 1920, millet olarak milli birlik ve beraberlik ruhunun da adeta bir yansıması olmuştur.

Yüce Türk milletinin bağımsızlığa olan inanç ve iradesinin bir tecellisi olarak “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle 23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisini açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğe dair yeni umutlar için milat olan bu özel günü aynı zamanda çocuklara da armağan ederek, Türkiye’yi ileriye taşıyacak olan nesillere verdiği önemi göstermiştir.

Millet egemenliğinin teminatı, geleceğimizin emanetçisi çocuklarımızı; milli değerlerine bağlı, öğrenen, araştıran ve her alanda kendini sürekli geliştiren vatansever bireyler olarak yetiştirmek en büyük sorumluluğumuzdur.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95. Kuruluş yıldönümünü ve milletimizin en değerli varlığı, sevginin ve kardeşliğin temsilcisi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar; tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını temenni ederim. 

Rektör

Prof. Dr. Tarık YARILGAÇT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı