E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi 100. Yıldönümü Mesajı

18.03.2015

Mukaddes vatanımız için binlerce askerimizin canlarını seve seve feda ettiği Çanakkale Zaferi; Kurtuluş Savaşı meşalesinin tutuşturulduğu ve Yüce Türk Milleti'nin kahramanlık ve fedakarlıklarını gösterdiği hafızalardan silinmeyecek bir kahramanlık destanı ve azmin mücadelesidir.

Tarihimize altın harflerle yazılmış olan ve ağır kayıplar verdiğimiz bu mücadelede şehitlik mertebesi onuruna erişmiş askerlerimiz; vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığını her şeyden üstün tutarak dünya tarihinde örneği bulunmayan müstesna bir olayın kahramanları olmuşlardır. 

Bugünümüzü ve geleceğimizi inşa eden güç; cihanı hayrete düşüren, milli ve manevi birliğimizi, eşsiz cesaretimizi en güzel şekilde ortaya koyan geçmişimizden aldığımız feyiz ve şuurdur. Kahraman askerlerimizin sağlam inancı ve sarsılmaz ruhu günümüz insanlarına örnek teşkil edecek, bilincimizde ve yüreklerimizde daima yer edinecektir.

Bizler, miras kalan bu vatan topraklarını nesilden nesile aktarmak ve tarihimize olan minnet borcumuzu birlik ve beraberlik içerisinde aydınlık yarınlara taşımakla mükellefiz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeniden dirilişin eşsiz kahramanları olan Aziz Şehitlerimizi, Zaferin 100. yılında rahmet ve minnetle anıyor, saygılarımı sunuyorum.

REKTÖR

PROF. DR. TARIK YARILGAÇ

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı