E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Ziraat Fakültesi İnşaatının Karkas Kısmında Son Aşamaya Gelindi.

30.01.2015

4900 m2'lik alan üzerine 13.500 m2'lik kapalı alana sahip olacak şekilde planlanan Ziraat Fakültesi Bina İnşaatının karkas seviyesinde akademik ve idari personel bloğu tamamlanmış olup derslik bloğunda ise % 95'lik seviyeye gelindi.

"Giriş" bloğu, "Derslik" bloğu ve "İdari" blok olmak üzere toplamda 3 bloktan oluşan ve giriş bloğunun 2 kat, derslik bloğunun 4 kat, idari bloğun ise 5 kat şeklinde yapılması planlanan Ziraat Fakültesi binasında, idari bloğun karkas seviyesinin tamamlanmasıyla dış cephe giydirmeye (mekanik panel cephe tuğla ve kompozit cephe giydirme) ve iç tesisatın (duvar imalatı, ince işçilik, elektrik ve su tesisatı vb.) döşenmesine geçilmiştir. Giriş bloğu ve derslik bloğundaki karkas çalışmalarının ise Şubat ayının ilk haftası içerisinde bitirilerek dış cephe giydirme ile iç tesisatlarının döşenmesi çalışmalarına başlanacaktır.

İçerisinde 25 adet derslik, 20 bölüm laboratuvarı, 2 stüdyo, 2 atölye, 90 m2'lik alanda 63 kişilik seminer salonu, 104 akademisyen ve idari personel odası ile 400 m2'lik kütüphanenin bulunacağı binada 200 m2 kapalı alana 204 kişilik bir konferans salonu yapılacak olup ayrıca dış cephenin bitirilmesinin ardından da giriş bloğunun arka kısmındaki 330 m2 alana kantin ve 70 araçlık bir otopark yapılarak çevre düzenlemesinin de yapılmasıyla Ziraat Fakültesi Binasının yapımı tamamlanacaktır.

Gerçekleşen inşaat çalışmasıyla ilgili bilgi aktaran Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Ziraat Fakültesi İnşaatının, iş programında planlanan tarihe göre devam etmekte olduğunu belirterek 2016 yılı başında binanın tamamen bitirilerek 2016-2017 eğitim-öğretim dönemine yetiştirileceğini belirtti:

"Her geçen yıl eğitim yelpazesine yeni binalar, birimler ve programlar ekleyerek 'Neden Ordu Üniversitesi' sorusuna birçok cevap verebilecek çağdaş değerleri özümsemiş bir seviyeye gelen Üniversitemiz, nitelikli öğrenci yetiştirmeyi ve topluma hizmet etmeyi kendine ilke edinerek büyümeye ve gelişimini tüm hızıyla sürdürmeye devam etmektedir. Bu kapsamda 2014 Mart ayında inşaatına başladığımız Ziraat Fakültemizin kaba inşaatı toplamda yaklaşık % 97'lik bir seviyeye ulaşarak şubat ayı içerisinde de dış cephe giydirmesine başlanacaktır. İnşaatın ince işçiliğinin de tamamlanmasının ardından Ziraat Fakültesi, modern mimari yapısı ve üst düzey kullanım alanlarıyla öğrencilerin ve akademisyenlerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında kampüs alanımıza yakışır örnek bir proje olacak ve geleceğe daha umutla bakmamızı kolaylaştıracaktır."

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı