E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetinde Bölgede Ön Sıralardaki Yerini Koruyor.

27.01.2015

Halka hizmet bilinciyle 2012 yılında hasta kabulüne başlayan ve hem fiziki hem de teknolojik imkanlar bakımından her geçen gün sınırlarını genişleten Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, ağız ve diş sağlığı hizmetinde Ordu ve çevre illerde ön sıralardaki yerini koruyor.

Diş Hekimliği Fakültesi'nde son 3 yıl içerisinde yapılan teknik altyapı ve akademik personel sayısındaki artışla birlikte 2014 yılında toplamda 49.356 hastada 171.931 tedavi işlemi gerçekleştirildi. Anabilim dallarına göre 2014 yılında, Ağız Diş ve Çene Radyolojisinde 12.620; Ağız Diş ve Çene Cerrahisinde 9.556; Diş Hastalıkları ve Tedavisinde 3.913; Endodonti’de 3.963; Ortodonti’de 2.481; Pedodonti’de 5.841; Periodontoloji’de 7.722 ve Protetik Diş Tedavisi’nde ise  3.260 hastaya tedavi hizmeti sunuldu.

Yüksek kalitede verdiği hizmetlerle bölge halkının ağız ve diş sağlığında önemli bir yer edinen Diş Hekimliği Fakültesi’nin Boztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yaptığı ortak protokol kapsamında genel anestezi altında çene ameliyatlarına da  başlanıldığını ifade eden Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı, 2015 yılı içerisinde tedavi hizmeti verilen hasta sayısını 2 katına çıkartmayı hedeflediklerini belirtti. 2014 yılı içerisinde yapılan hizmetlerden 3.419.746,71 TL gelir elde ettiklerini de söyleyen Prof. Dr. Varol Çanakçı, bu gelirin  171.163,58 TL'sinin Üniversitemize bilimsel araştırma payı olarak aktarıldığını ifade etti.  Prof. Dr. Çanakçı, Diş Hekimliği Fakültesi'nin kurulduğu andan itibaren ise elde edilen 6.126.331,12 TL gelirden bugüne kadar toplam 306.492,92 TL'nin Üniversitemize aktarıldığını belirtti.

Ağız ve diş sağlığı konusunda verdiği hizmetlerle bölgede lider konumuna gelen Diş Hekimliği Fakültesi’nin başarılarını takdir eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi'nde yakın zamanda inşaatına başlanacak olan Diş Hekimliği Fakültesi yeni binasının hizmete açılmasıyla birlikte gerek akademik gerekse de bölgesel anlamda daha geniş çapta bir hizmetin gerçekleşeceğini ve daha kısa süreli randevuların verildiği bir ağız ve diş sağlığı hizmetinin sunulacağını ifade etti:

"Diş Hekimliği Fakültemizde bir yandan sunduğumuz kaliteli lisans ve uzmanlık eğitimiyle yarınların üstün nitelikli diş hekimlerini yetiştirirken diğer yandan da halkımıza kaliteli ve güvenilir tedavi hizmetleri sunarak sağlık sektörüne ciddi katkılar sağlamaya devam etmekteyiz. Her biri kendi alanında yetkin, araştırmacı ve vizyon sahibi akademisyenlerden oluşan Diş Hekimliği Fakültemizin, kısa sürede bölgemizin en iyi diş tedavi hizmeti sunacağına dair inancımız tamdır. Hasta hizmeti ve klinik öğrenci eğitimi için diş üniteleri, radyolojik görüntüleme cihazları, her branşa özgün dental aletler ve malzemeler açısından en üstün teknolojik donanıma sahip olan Fakültemizin Ordu ve çevre illere sunduğu ağız ve diş sağlığı hizmetiyle öne çıkması bizleri gururlandırmaktadır. Bu bakımdan Diş Hekimliği Fakültemizin akademik ve idari personellerine ve geleceğin diş hekimleri olan öğrencilerimize içten teşekkürlerimi sunarım."

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı